reklama

reklama

/>

Ruszył nabór wniosków dla zadań instalacji fotowoltaicznych

Ruszył nabór wniosków dla zadań instalacji fotowoltaicznych

Osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego czy przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Nabór wniosków o nisko oprocentowaną pożyczkę w ramach Programu Pilotażowego „OZE Świętokrzyskie”, ogłosił w poniedziałek Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, dofinansuje zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz zakup i montaż pomp ciepła. Prezes instytucji w poniedziałek ogłosił nabór wniosków o nisko oprocentowaną pożyczkę w ramach Programu Pilotażowego „OZE Świętokrzyskie”.

Jest to pożyczka na 100 procent kosztów kwalifikowanych, czyli możemy zacząć inwestycje nie posiadając tak naprawdę środków – dodał Ryszard Gliwiński.

Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza dzięki odnawialnym źródłom energii. Beneficjentami zadania mogą być m.in. osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Dotację przewidziane są także dla wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorców.

W poniedziałkowej konferencji prasowej uczestniczył m.in. Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, który wyraził nadzieję, że przeznaczone środki na pilotażowy program „OZE Świętokrzyskie” szybko zostaną wykorzystane.

Kwota wygospodarowana na cele inwestycyjne to 5 mln zł. Wnioski będą przyjmowane do końca października i oceniane w kolejności wpływu do biura Funduszu.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •