Logo
Wydrukuj tę stronę

Ruszył nabór wniosków dla zadań instalacji fotowoltaicznych

Ruszył nabór wniosków dla zadań instalacji fotowoltaicznych

Osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego czy przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. Nabór wniosków o nisko oprocentowaną pożyczkę w ramach Programu Pilotażowego „OZE Świętokrzyskie”, ogłosił w poniedziałek Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, dofinansuje zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz zakup i montaż pomp ciepła. Prezes instytucji w poniedziałek ogłosił nabór wniosków o nisko oprocentowaną pożyczkę w ramach Programu Pilotażowego „OZE Świętokrzyskie”.

Jest to pożyczka na 100 procent kosztów kwalifikowanych, czyli możemy zacząć inwestycje nie posiadając tak naprawdę środków – dodał Ryszard Gliwiński.

Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza dzięki odnawialnym źródłom energii. Beneficjentami zadania mogą być m.in. osoby fizyczne, jednostki samorządu terytorialnego oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Dotację przewidziane są także dla wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorców.

W poniedziałkowej konferencji prasowej uczestniczył m.in. Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, który wyraził nadzieję, że przeznaczone środki na pilotażowy program „OZE Świętokrzyskie” szybko zostaną wykorzystane.

Kwota wygospodarowana na cele inwestycyjne to 5 mln zł. Wnioski będą przyjmowane do końca października i oceniane w kolejności wpływu do biura Funduszu.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.