reklama

reklama

/>

W powiecie skarżyskim działa Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży

W powiecie skarżyskim działa Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży W powiecie skarżyskim działa Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży

Stowarzyszenie Pomocy ARKA NOEGO uruchomiło przy ul. Aptecznej 7 w Skarżysku-Kamiennej Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży.

W oficjalnym otwarciu ośrodka, które odbyło się w poniedziałek, 7 czerwca wzięli udział m.in. przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego - starosta Artur Berus i członek Adam Ciok. Głównym zadaniem nowego ośrodka pomocy jest świadczenie nieodpłatnie pomocy psychologicznej dzieciom oraz młodzieży uczącej się do 21 roku życia.

- Cieszę się, że projekt, który ARKA NOEGO złożyła do NFZ został zakwalifikowany, uzyskał dofinansowanie i dzisiaj możemy dokonać oficjalnego otwarcia. Jako starosta powiatu skarżyskiego wiem, że dzisiaj psychika młodzieży, szczególnie po tym ciężkim okresie covidowym, jest w różnym stanie. Więc taki ośrodek z takimi poradami otwarty dla młodzieży na pewno będzie pozytywnym akcentem na terenie naszego powiatu – mówił podczas otwarcia starosta Artur Berus gratulując pomysłu i zaangażowania w jego realizację prezesowi oraz całemu zespołowi Stowarzyszenia Pomocy ARKA NOEGO.     

Jak zaznaczył Paweł Włosek, prezes stowarzyszenia, Ośrodek Pomocy Psychologicznej i Pedagogicznej dla Dzieci i Młodzieży w Skarżysku-Kamiennej ma wpierać bezpłatną terapią osoby z powiatu skarżyskiego, które borykają się z trudnościami natury psychicznej, emocjonalnej czy zaburzeniami zachowania. Obecnie z ośrodkiem współpracuje zespół 20 osób. Są to terapeuci środowiskowi, terapeuci uzależnień, psychoterapeuci, lekarze psychiatrzy.  

Poradnia działa codziennie od godz. 8:00 do 19:00 przy ul. Aptecznej 7 w Skarżysku-Kamiennej.

W otwarciu nowego ośrodka uczestniczyli przedstawiciele samorządów: województwa świętokrzyskiego, powiatu skarżyskiego i gminy Skarżysko-Kamienna oraz przedstawiciele szpitala powiatowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

przecięcie wstęgi przez członka zarządu

uczestnicy otwarcia ośrodka w budynku

 

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •