reklama

reklama

/>

Dom Opieki Medycznej już działa

Dom Opieki Medycznej już działa

Nawet 100 mieszkańców powiatu skarżyskiego, wymagających wsparcia w powrocie do samodzielności po hospitalizacji lub z uwagi na przewlekłą chorobę, będzie mogło korzystać w ramach projektu z pomocy Dziennego Domu Opieki Medycznej, utworzonego w Skarżysku-Kamiennej przez SP ZOZ „Przychodnie Miejskie”, dzięki ponad 3-milionowemu dofinansowaniu unijnemu. Dom oficjalnie rozpoczął działalność 8 czerwca. Pierwsi podopieczni już korzystają ze wsparcia zespołu terapeutycznego.

Dzienny Dom Opieki Medycznej mieści się na I piętrze budynku przychodni przy ulicy Legionów.

Uroczysta inauguracja działalności Domu odbywała się 8 czerwca w obecności licznych gości: prezydenta miasta Konrad Kröniga, starosty skarżyskiego Artura Berusa, przedstawiciela marszałka województwa, sekretarza województwa Mariusza Bodo, przedstawicieli Rady Społecznej SP ZOZ „Przychodnie Miejskie”, pracowników „Przychodni Miejskich”, Urzędu Miasta, wykonawcy inwestycji i oczywiście podopiecznych placówki.

– Dzienny Dom Opieki Medycznej to pierwsza taka placówka na mapie naszego miasta. Powstał z troski o mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i powiatu skarżyskiego, którzy wymagają wsparcia medycznego i pomocy w powrocie do samodzielności po hospitalizacji oraz z uwagi na choroby przewlekłe – wyjaśniała w czasie inauguracji Dorota Sorbian, dyrektor SP ZOZ „Przychodnie Miejskie”.Oferta Dziennego Domu Opieki Medycznej skierowana jest do osób niesamodzielnych, w szczególności do osób powyżej 65 lat, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawanie wyłącznie pod opieką podstawowej opieki zdrowotnej i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, a jednocześnie nie wymagają całodobowego nadzoru lekarskiego i pielęgniarskiego realizowanego w trybie stacjonarnym – dodawała dyrektor Dorota Sorbian.

Obecni na uroczystym spotkaniu goście podkreślali znaczenie takiej placówki dla starszych mieszkańców miasta.

– Jest to element polityki prosenioralnej, która jest dla mnie jednym z priorytetów. Jest to także kolejny krok, aby Skarżysko było miastem przyjaznym dla seniorów. Tak się od wielu lat dzieje i tak też będzie w przyszłości – podkreślał prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig. – Serdecznie gratuluję pani dyrektor tej inicjatywy i dziękuję wszystkim pracownikom, którzy mieli swój wkład realizację projektu. Chciałbym zwrócić uwagę na duże dofinansowanie, pozyskane przez „Przychodnie Miejskie” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. To ponad 3 mln zł. Serdecznie gratuluję pani dyrektor skuteczności i dla mnie jest to potwierdzenie, że dobrze dobieram współpracowników, którzy są fachowcami w tym, co robią. Również miasto miało swój wkład własny przy tej inwestycji, dofinansowując budowę windy. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało nam się stworzyć to miejsce – dodawał prezydent miasta.

Podopieczni Dziennego Domu Opieki Medycznej mogą liczyć na kompleksowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb wsparcie zespołu terapeutycznego (m.in. lekarzy specjalistów, pielęgniarek, fizjoterapeuty). W ramach projektu pomieszczenia zostały przystosowane i wyposażone w niezbędny sprzęt.

Placówka jest także w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, z dysfunkcjami ruchu.

Rekrutacja uczestników prowadzona jest w sposób ciągły. Pobyt w Dziennym Domu Opieki Medycznej – korzystanie ze świadczeń zdrowotnych oraz innych świadczonych usług (wyżywienie, transport) w ramach projektu jest całkowicie bezpłatne. Wsparciem obejmowani są także najbliżsi podopiecznych placówki.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •