reklama

reklama

/>

Powiat wyposażył OLK w nowy analizator przesiewowy

Powiat wyposażył OLK w nowy analizator przesiewowy

W poniedziałek, 14 czerwca starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska przekazali na rzecz Obwodu Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej nowoczesny, wielofunkcyjny analizator przesiewowy. Sprzęt za blisko 50 tys. zł trafił do laboratorium OLK i służyć będzie do diagnostyki pacjentów.

Analizator przesiewowy to kolejny sprzęt zakupiony przez powiat skarżyski na potrzeby powiatowych jednostek służby zdrowia w ramach projektu „Stop koronawirusowi – przeciwdziałanie i zapobieganie skutkom pandemii COVID – 19 na terenie Powiatu Skarżyskiego”.

Powiat skarżyski realizuje duży projekt, w ramach którego pozyskaliśmy na walkę z covidem prawie 3 mln 600 tys. zł., z którego przede wszystkim wyposażamy nasze jednostki ochrony zdrowia. Tym razem zakupiliśmy ze środków z projektu analizator do laboratorium o wartości prawie 50 tys. zł.. Myślę, że sprzęt ten będzie dobrze służył naszym pacjentom – mówił podczas przekazania aparatu starosta Artur Berus. – Obwód Lecznictwa Kolejowego jest największą przychodnią w Skarżysku, ma zadeklarowanych prawie 10 tys. pacjentów. My poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego chcemy przede wszystkim stale poprawiać jakość leczenia  – dodał starosta.

Przekazany przez Zarząd Powiatu Skarżyskiego sprzęt to wysokospecjalistyczny analizator do badań biochemicznych i jak zapewnia dyrektor OLK, dr Mateusz Korzeniewski wniesie on znaczny wkład w walce z pandemią covid oraz jej powikłaniami.

Analizator ten jest aparatem bardzo nowoczesnym, wielofunkcyjnym, łatwym w obsłudze. Wykonuje ok. 70 analiz na godzinę. Na pewno dobrze przysłuży się pacjentom zgłaszającym się do naszego laboratorium do naszej przychodni zwłaszcza, że jesteśmy w dobie pandemii koronawirusa, na pewno wniesie to znaczny wkład w walce z pandemią covid oraz jej powikłaniami, których to nasi pacjenci doświadczają coraz częściej – zaznaczył dr Mateusz Korzeniewski dziękując w imieniu pacjentów i pracowników przychodni Zarządowi i Radzie Powiatu Skarżyskiego za darowiznę.      

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •