Logo
Wydrukuj tę stronę

Weszły sprawdzać wodę, okradły seniorkę

Weszły sprawdzać wodę, okradły seniorkę Weszły sprawdzać wodę, okradły seniorkę

Skarżyscy policjanci po raz kolejny przestrzegają seniorów przed kontaktami z nieznajomymi, którzy „odwiedzają” osoby w podeszłym wieku. Wczoraj straty w wysokości 4000 złotych poniosła 81-letnia mieszkanka miasta. Kobieta wpuściła do mieszkania dwie kobiety, rzekome pracownice administracji.

W środę przed południem do mieszkania seniorki zapukały dwie kobiety. Podały się za pracownice administracji i oznajmiły, że muszą sprawdzić drożność instalacji wodnej. Właścicielka dała wiarę niezapowiedzianym gościom i wpuściła ich do domu. Po chwili 81-latka usłyszała, że ma do zwrotu 120 złotych z tytułu nadpłaty za wodę. Przebiegłe oszustki pokazały 200-złotowych banknot i poprosiły przyszłą ofiarę, aby wydała resztę. Ta nie przeczuwając podstępu poszła do szafki, gdzie trzymała oszczędności. Tym samym wskazała to miejsce złodziejkom. Z ustaleń wynika, że jedna z nich odwróciła uwagę seniorki, a druga dokonała kradzieży około 1000 złotych, 500 euro i biżuterii. Łącznie gospodyni poniosła straty wysokości 4000 złotych.

Pamiętajmy! Kiedy odwiedzają nas osoby nieznajome i podają się za pracowników różnych instytucji, zawsze żądajmy okazania się dowodem osobistym i legitymacją służbową. Jeśli mamy jakikolwiek wątpliwości co do personaliów i zamiarów niezapowiedzianych „gości”, nie wpuszczajmy ich do mieszkania.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.