reklama

reklama

/>

reklama

/>

Przedszkolaki z wizytą w starostwie

Przedszkolaki z wizytą w starostwie Przedszkolaki z wizytą w starostwie

Gdzie urzęduje Starosta Skarżyski wraz z Zarządem Powiatu? Kto dba o organizację pracy w urzędzie i o finanse publiczne? Gdzie można wyrobić prawo jazdy i jak zarejestrować samochód lub inny pojazd? - odpowiedź na te i inne pytania uzyskały przedszkolaki z przedszkola naukowego Mini College w Skarżysku, które z opiekunami gościły w ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. 

Małych gości powitali starosta Artur Berus i wicestarosta Anna Leżańska. Przedszkolaki zostały zaproszone do gabinetu starosty gdzie m.in. mogły zasiąść przy jego biurku, dowiedzieć się jak wygląda herb i flaga powiatu skarżyskiego oraz jakie dokumenty podpisują starostowie. Dzieci obejrzały również zgromadzone w gabinecie starosty zwycięskie puchary, które powiat skarżyski otrzymał w ramach udziału zarówno w zawodach sportowych, jak i innych konkursach związanych ze specyfiką urzędu.

W ramach wizyty dzieci odwiedziły także sekretarz powiatu Małgorzatę Nosowicz, która m.in. dba o dobrą organizację pracy w starostwie oraz skarbnika Urszulę Wronę, która wraz z wydziałem finansowym dba o prawidłowe zarządzanie finansami publicznymi powiatu.  

Przedszkolaki zwiedziły jeden z najbardziej obleganych przez klientów Wydział Komunikacji i Transportu, w którym mogły zobaczyć czym różnią się tablice rejestracyjne zwyczajnych pojazdów, pojazdów zabytkowych, elektrycznych i jednośladów. Zobaczyły także gdzie w przyszłości będą mogły wyrobić sobie prawo jazdy oraz dowiedziały się kiedy taki dokument jest wydawany. Odwiedziły także naczelnika wydziału Dariusza Zarychtę.

Na pamiątkę wizyty w starostwie otrzymały od Zarządu Powiatu Skarżyskiego drobne upominki, czekolady oraz książki pt. „Niezwykłe podróże - wierszowany przewodnik po Unii Europejskiej”. Starosta Artur Berus przekazał także dla przedszkola grę planszową oraz obrazek z Kubusiem Puchatkiem, który wylicytował na jednej z aukcji na rzecz skarżyskiego domu dziecka „Przystań”.

przedszkolaki w gabinecie starostychłopiec wraz ze starostą przy biurku starosty dzieci przy biurku starostydzieci i wicestarosta przedszkolaki w gabinecie starostyprzedszkolaki w gabinecie starostyksiążki upominki dla przedszkolakówprzedszkolaki ogladają puchary przedszkolaki poznają insygnia powiatu wizyta w gabinecie sekretarz powiatu wizyta w gabinecie skarbnik powiatuwizyta w wydziale finansowymwizyta w referacie praw jazdywizyta w referacie rejestracji pojazdówwizyta w referacie rejestracji pojazdówstarosta rozdaje przedszkolakom czekoladystarosta przekazuje grę planszowąwspólna fotografia władz powiatu z przedszkolakami

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •