reklama

reklama

/>

reklama

/>

Kolizje nietrzeźwych. „Rekordzista” przekroczył 3 promile!

Kolizje nietrzeźwych. „Rekordzista” przekroczył 3 promile! Kolizje nietrzeźwych. „Rekordzista” przekroczył 3 promile!

W sobotę skarżyscy policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących samochodami. Dwóch z nich było sprawcami kolizji. Ponad 3 promile miał w organizmie 49-latek, który na parkingu wjechał fordem w zaparkowanego volkswagena. Dodatkowo był poszukiwany za niezapłaconą grzywnę.

W sobotnie południe dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenia o kolizji na parkingu przy ulicy Kosmonautów. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był miejscowy 49-latek. Kierując fordem wjechał w zaparkowanego volkswagena. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Dodatkowo figurował jako osoba poszukiwana celem odbycia kary aresztu za niezapłaconą grzywnę. Uniknął odsiadki, ponieważ uiścił należność.

1,5 promila alkoholu w organizmie miał 44-letni mieszkaniec gminy Bliżyn, który wpadł po południu podczas policyjnej kontroli w Brześciu. Mężczyzna na krajowej „42” kierował volkswagenem i był już w przeszłości karany za jazdę na podwójnym gazie.

Kolejne zgłoszenie o kolizji policjanci odnotowali tuż przed godziną 20. Na ulicy Konopnickiej kierujący fiatem doprowadził do zderzenia z kią i uciekł pozostawiając rozbite auto. Mundurowi odnaleźli w samochodzie woreczek z białym proszkiem wstępnie zakwalifikowanym jako amfetamina o wadze około pół grama. W niedzielę do skarżyskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który stwierdził, że jest sprawcą sobotniej kolizji, a ujawnione środki należą do niego. Śledczy zbadają, czy mówił prawdę.

Po godzinie 20, 32-letni skarżyszczanin prowadząc renaulta na ulicy Niepodległości najechał na krawężnik, uszkadzając dwie opony. W trakcie obsługi kolizji wyszło na jaw, że jest nietrzeźwy. Wydmuchał przeszło 2 promile. Auto zostało odholowane na policyjny parking.

W weekend skarżyscy stróże prawa ujawnili także dwóch kierujących, którzy prowadzili samochody mimo sądowych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Niebawem wszyscy nieodpowiedzialni mężczyźni będą tłumaczyć się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości można spędzić za kratkami nawet 2 lata.

Opr. JG
źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •