reklama

reklama

/>

reklama

/>

Seniorzy pełni pasji – UTW zainaugurował rok akademicki

Seniorzy pełni pasji – UTW zainaugurował rok akademicki Seniorzy pełni pasji – UTW zainaugurował rok akademicki

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował kolejny rok akademicki. Rozwijania pasji i zdobywania nowych doświadczeń w imieniu skarżyskiego samorządu życzył słuchaczom UTW zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka. Wydarzenie uświetnili występami młodzi skarżyscy artyści.

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 odbywała się w patio Miejskiego Centrum Kultury 6 października. Na rozpoczęcie rozbrzmiały dźwięki studenckiej pieśni hymnicznej „Gaudeamus Igitur”, uroczyście odśpiewanej przez zebranych. Do słów utworu „Radujmy się więc” nawiązała – witając gości – Jadwiga Pochwała, prezes Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wyraziła zadowolenie, że po przerwie spowodowanej pandemią, UTW wznowił swoją działalność w tradycyjnej formie. Przedstawiła plany na rozpoczynający się rok akademicki i życzyła udanych spotkań.

Z życzeniami dla studentów UTW na scenie pojawili się także: dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Grażyna Majewska, członek Zarządu Powiatu Katarzyna Bilska oraz zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Krzysztof Myszka.

– Jesteście Państwo doskonałym przykładem, iż na naukę i rozwój nigdy nie jest za późno. Gratuluję zapału i determinacji. Jednocześnie życzę Państwu wytrwałości w samodoskonaleniu i pielęgnowaniu  pasji. Słowa uznania kieruję w stronę wszystkich osób, które zaangażowały się w tworzenie Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękuję, że wspólnymi siłami tworzycie Państwo przestrzeń do rozwoju i integracji. Z dumą patrzę na aktywność skarżyskich seniorów, a to daje nam motywację do kolejnych inicjatyw podejmowanych z myślą o starszych mieszkańcach miasta – mówił Krzysztof Myszka.

– Korzystając z okazji pragnę złożyć Państwu w imieniu Prezydenta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kröniga, a także swoim własnym życzenia z okazji obchodzonych w  październiku świąt – Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz Europejskiego Dnia Seniora. Życzę Państwu dobrego zdrowia, pogody ducha i niegasnącej energii, a także poczucia satysfakcji z życiowych osiągnięć – mówił zastępca prezydenta miasta.

Zwieńczeniem spotkania były występy młodych skarżyskich artystów: Oliwii Jarosz (pod opieką pani Ewy Kopeć), Oliwii Kasińskiej oraz Miłosza Dobruckiego (podopiecznych Fundacji „Daj Szansę”, występujących pod opieką pani Małgorzaty Skuzy). Wokaliści zachwycili zebranych na sali, którzy głośnymi brawami prosili o bisy. Na scenie pojawiły się także panie z zespołu „The Fifty Five” (działającego w ramach UTW). Ich występ – kończący inaugurację – również został przyjęty z ogromnym entuzjazmem publiczności.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •