Logo
Wydrukuj tę stronę

Zainaugurowano Świętokrzyski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

W środę, 7 października uroczystą ceremonią otwarcia zainaugurowano Świętokrzyski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, nad którym patronat honorowy objął Starosta Skarżyski Artur Berus. W tegorocznym turnieju bierze udział 80 niepełnosprawnych sportowców z 17 klubów Olimpiad Specjalnych z całego województwa w tym 4 z powiatu skarżyskiego.

- Witam serdecznie zawodników, trenerów, rodziców, opiekunów i wolontariuszy. Serce się raduje, że dzisiaj na arenie sportowej województwa świętokrzyskiego, w powiecie skarżyskim odbywa się turniej bowlingowy Olimpiad Specjalnych.  Jako, że też uprawiam amatorsko sport wiem ile poświecenia, determinacji i wysiłku potrzeba, aby utrzymać formę, aby móc startować w zawodach. Dziś wszyscy jesteście zwycięzcami. Bądźcie dzielni w swym wysiłku!  - mówił starosta Artur Berus życząc zawodnikom uśmiechu, radości z udziału w turnieju oraz zdobycia medali. 

W tegorocznym turnieju bierze udział 80 niepełnosprawnych sportowców z 17 klubów Olimpiad Specjalnych z całego województwa, 30 trenerów oraz 20 wolontariuszy. Z powiatu skarżyskiego są to kluby:

  • Buziaki – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
  • Tornado – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza”
  • Olimp – Zespół-Placówek Edukacyjno-Wychowawczych
  • Tacy Sami – Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy

Zawody skierowane są do zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, dla których turniej ten jest podsumowaniem efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych w czasie całorocznego cyklu treningów w klubach.

Turniej bowlingowy jest organizowany przez Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie, Klub Olimpiad Specjalnych Olimp, Zespół-Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej przy wsparciu instytucjonalnym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, PFRON oraz urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego województwa świętokrzyskiego oraz sponsorów.

Całoroczny patronat honorowy nad zawodami regionalnymi Olimpiad Specjalnych w województwie świętokrzyskim w 2021 r. objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

baner z napisem turniej bowlingowyprezentacja klubów sportowychstarosta przemawia do zawodnikówprezentacja klubów i zawodników kluby i zawodnicyprezentacja klubów i zawodników asysta przy fladze olimpijskiejzawodnik wygłasza rotę

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.