reklama

reklama

/>

reklama

/>

Powiat skarżyski sfinansował zakup nowoczesnego łóżka porodowego

Powiat skarżyski sfinansował zakup nowoczesnego łóżka porodowego Powiat skarżyski sfinansował zakup nowoczesnego łóżka porodowego

Oddział położniczo - ginekologiczny Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej może pochwalić się nowoczesnym łóżkiem porodowym. Sprzęt zakupiony za dotację przekazaną przez samorząd powiatu skarżyskiego w wysokości 36 tys. zł trafił już na salę porodową skarżyskiego szpitala, gdzie w ubiegłym roku odebrano blisko 800 porodów.

Dotację w wysokości 36 tys. zł przekazał szpitalowi samorząd powiatu skarżyskiego. Dotacja decyzją rady powiatu została przyznana z budżetu powiatu z przeznaczeniem na zakup łóżka porodowego Freya z uchwytem do pozycji kucznej i uchwytem wielopozycyjnym. Łóżko to jak informuje kierownik oddziału położniczo- ginekologicznego dr Krzysztof Grzegorek zapewni rodzącym pacjentkom maksymalną wygodę i bezpieczeństwo w czasie porodu, a także zwiększy komfort pracy personelu medycznego biorącego udział w porodzie.

Warto podkreślić, że od kilku lat obserwuje się wzrost liczby porodów w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Statystyki pokazują, że w roku 2015 odebrano tu 580 porodów, w 2018 już 661, a w 2020 roku odnotowano 782 porody.

W piątek, 1 października nowy zakup obejrzeli starosta Artur Berus i sekretarz powiatu Małgorzata Nosowicz.

- Ten sprzęt jest inwestycją w przyszłość, która służyć będzie mamom, mieszkankom powiatu skarżyskiego, ale także wszystkim paniom, które zdecydują się na poród w naszym szpitalu. Ze statystyk szpitalnych wynika, że z roku na rok coraz więcej pacjentek wybiera nasz oddział położniczo- ginekologiczny. Cieszę się również, że nowy sprzęt, który trafia do naszego szpitala ułatwia pracę lekarzom i położnym, bo profesjonalny personel i odpowiednie narzędzia pracy gwarantują zadowolenie pacjentów – mówi starosta Artur Berus.

Dyrektor szpitala Leszek Lepiarz także nie ukrywa zadowolenia z nowo zakupionego sprzętu. Podkreśla dobrą współpracę z samorządem powiatowym dodając, że każdy zakup nowoczesnego sprzętu dla szpitala to kolejny krok mający na celu poprawienie jakości udzielanych świadczeń, w tym przypadku na oddziale położniczo – ginekologicznym.

starosta i kierownik oddziału obok nowego łózka porodowego       cztery osoby stoją na korytarzu oddziału szpitalnegooddział położniczo-ginekologiczny - korytarz

 

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •