reklama

reklama

/>

reklama

/>

Otwarto nową pracownię gastronomiczną w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych

Otwarto nową pracownię gastronomiczną w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych Otwarto nową pracownię gastronomiczną w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych

We wtorek, 12 października w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej otwarto nową pracownię gastronomiczną. Będzie ona służyć uczniom kierunków kucharz i cukiernik do praktycznej nauki zawodu. W uroczystym otwarciu nowej pracowni wzięli udział przedstawiciele zarządu powiatu skarżyskiego – starosta Artur Berus oraz członkowie Katarzyna Bilska i Adam Ciok.

Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej w ramach klas branżowych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego kształci młodzież w kierunkach o specjalności kucharz oraz cukiernik. To dla uczniów tych specjalności powstała w szkole nowa pracownia gastronomiczna. - Wcześniej pracowaliście przy jednej kuchni teraz macie ich cztery. Dbajcie o tę pracownię jak o swoją własną mówił podczas otwarcia dyrektor placówki Artur Szumielewicz dziękując jednocześnie sponsorom za otrzymane wsparcie. Pracownia została wyposażona w nowy sprzęt, niezbędne urządzenia i artykuły gastronomiczne oraz meble.

Bardzo miło jest otworzyć nową pracownię gastronomiczną. W ostatnim czasie zwiększyła się aktywność szkoły. Gratuluję inicjatywy. Myślę, że wszystkim uczniom będzie się lepiej uczyć zawodu w nowej pracowni - mówił starosta Artur Berus informując, że placówkę czekają kolejne zmiany. - Zarząd powiatu podjął decyzję o budowie boiska wielofunkcyjnego. Będzie to boisko pełnowymiarowe o nawierzchni Orlik. Jest już wykonana dokumentacja techniczna. Chcemy to zadanie wprowadzić do budżetu powiatu na 2022 r. – zaznaczył starosta.         

Po symbolicznym przecięciu wstęgi zaproszeni goście mogli zwiedzić nową pracownię.

Wśród gości byli starosta Artur Berus oraz członkowie zarządu powiatu skarżyskiego Katarzyna Bilska i Adam Ciok, przedstawiciel kuratorium oświaty Marzena Zajączkowska, sponsorzy – nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów Piotr Fitas, właściciel skarżyskiej firmy Freedom Hubert Olejarz, przedstawiciele Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Dzieciom I Młodzieży “Kotwica”, nauczyciele oraz uczniowie.

goście podczas otwarcia pracowni

uczniowie kierunków gastronomicznych

starosta gratuluje nowej pracowni

podziękowania dla sponsorów

uczniowie placówki

nowa pracownia wyposażenie

nowa pracownia wyposażenie

nowa pracownia wyposażenie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •