reklama

/>

Wspólny front przeciwko oszustom

Wspólny front przeciwko oszustom Wspólny front przeciwko oszustom

Na wnuczka, na policjanta, na przedstawiciela instytucji… Metody działania oszustów są różne, ale cel ten sam – oszczędności życia seniorów. Z inicjatywy skarżyskiej policji, we współpracy z samorządem, w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie, w trakcie którego rozmawiano o tym, jak wspólnie zapobiegać i udaremniać próby oszustw.

Spotkanie odbywało się we wtorek, 9 listopada. Poprowadzili je: Krzysztof Myszka, zastępca Prezydenta Miasta oraz mł. insp. Tomasz Jarosz, Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej, z inicjatywy którego zorganizowano zebranie. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele banków, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i parafii.

Jak wyjaśnił na wstępie prezydent Krzysztof Myszka, ponad 1/3 mieszkańców Skarżyska-Kamiennej to osoby w wieku 60+. Właśnie seniorzy są grupą najbardziej narażoną na wszelkie próby oszustw. Te zdarzają się coraz częściej i coraz częściej są to próby udane. O metodach działania oszustów, którzy „na celownik” biorą osoby starsze, mówił komendant Tomasz Jarosz.

– Przestępczość ewoluuje. Notujemy mniejszą ilość przestępstw takich jak rozboje, kradzieże, włamania. One oczywiście nadal się zdarzają, niemniej grupy przestępcze przekwalifikują się. Dziś grupy przestępcze skupiają się na różnego rodzaju oszustwach i możliwości oszukiwaniu ludzi. Łatwym celem są osoby starsze – mówił komendant skarżyskiej policji przytaczając ostatnie przykłady oszustów na naszym terenie.

Tylko w czasie ostatnich 10 miesięcy tego roku potwierdzonych było 5 przypadków oszustw, w których starsi mieszkańcy tracili swoje oszczędności, przekazując oszustom nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

W trakcie spotkania rozmawiano o nawiązaniu współpracy, by skuteczniej ostrzegać przed oszustami i wspólnie zapobiegać próbom okradania mieszkańców z ich oszczędności. W ten sposób zawiązywany jest wspólny front stróżów prawa, pracowników placówek bankowych i instytucji współpracujących z osobami starszymi. W planach są kolejne spotkania, również z udziałem seniorów.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •