reklama

/>

Podziękowania dla policjantów. Pomogli chorej

Podziękowania dla policjantów. Pomogli chorej Podziękowania dla policjantów. Pomogli chorej

Skarżyscy i suchedniowscy policjanci otrzymali podziękowania od byłej wolontariuszki i jej znajomej. Druga z kobiet była chora na covid. Leżała w łóżku z wysoką gorączką i potrzebowała wykupienia lekarstw. Z pomocą przyszli mundurowi, którzy wykupili madykamenty i dostarczyli potrzebującej.

Rzecz miała miejsce w minioną sobotę. Wieczorem do dyżurnego skarżyskiej, policyjnej jednostki dodzwoniła się kobieta z gminy Łączna, która w  przeszłości była wolontariuszką. Powiedziała, że jej znajoma z sąsiedniej miejscowości przechodzi covid i leży w łóżku z czterdziestostopniową gorączką. Dodała, że chora potrzebuje pomocy w wykupieniu przepisanych lekarstw. Niestety ona sama nie jest w stanie jej pomóc. Poprosiła o pomoc policjantów. Przekazała, że 49-latka zamieszkuje tylko z małoletnią córką w sąsiedniej miejscowości na uboczu  i nie może liczyć na sąsiedzką pomoc. Dyżurny bez chwili zawahania przekazał informacje policjantom z suchedniowskiego komisariatu, którzy ruszyli na ratunek. Odebrali receptę i pieniądze na zakup medykamentów i rozpoczęli poszukiwania czynnej apteki. Tej nocy dyżurowała placówka w Skarżysku-Kamiennej. Mundurowi zakupili leki i dowieźli do miejsca zamieszkania potrzebującej.

Kilka dni później zgłaszająca interwencję w imieniu swoim i chorej koleżanki przekazała policjantom ciepłe słowa podziękowania za wzorową postawę i udzieloną pomoc.

Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •