Logo
Wydrukuj tę stronę

Nie mieli maseczek, byli poszukiwani

Nie mieli maseczek, byli poszukiwani Nie mieli maseczek, byli poszukiwani

Skarżyscy policjanci codziennie sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w placówkach handlowych, sklepach czy na stacjach benzynowych. Osoby niestosujące się do obowiązujących zasad muszą liczyć się z konsekwencjami. Zdarza się również, że legitymowani łamiący zakazy okazują się osobami poszukiwanymi.

W poniedziałekw godzinach porannych skarżyscy policjanci natknęli się na dwóch mężczyzn bez maseczek wychodzących ze sklepu jednej ze stacji paliw w Skarżysku-Kamiennej. Osoby te na widok radiowozu zaczęły oddalać się z miejsca, ale natychmiastowy pościg pieszy funkcjonariuszy udaremnił ucieczkę. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcami Skarżyska - Kamiennej. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi. Ponadto wyszło na jaw, że są oni osobami poszukiwanymi. Pierwszy z nich, 32-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Radomiu celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności oraz celem ustalenia miejsca pobytu przez skarżyską prokuraturę w związku  z kradzieżami na terenie miasta. Drugi natomiast to 35-latek będący osobą poszukiwaną między innymi  listem gończym przez organy wymiaru sprawiedliwości w Zielonej Górze, gdzie ma spędzić 6 miesięcy w więziennej celi.  Lista jego przewinień jest długa.

Osoby zatrzymane nie po raz pierwszy weszły w konflikt z prawem. Oprócz mandatów karnych za brak maseczek, będą musiały kilka miesięcy spędzić w izolacji.

Opr. ASŁ

Źródło: KPP w Skarżysku-Kamiennej

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.