reklama

reklama

/>

 

/>

Dwa pożary w budynkach mieszkalnych w Skarżysku-Kamiennej

Dwa pożary w budynkach mieszkalnych w Skarżysku-Kamiennej Dwa pożary w budynkach mieszkalnych w Skarżysku-Kamiennej

19 stycznia o godzinie 16:49 strażacy ze skarżyskiej komendy wyjechali do pożaru trzech budynków drewnianych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej na ulicy 3 Maja.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że pali się na poddaszach budynków, gdzie panuje silne zadymienie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, odłączeniu napięcia od budynków i podania dwóch prądów wody, a także jednego prądu piany średniej. Z powodu ukrytych zarzewi ognia znajdujących się pod drewnianą podłogą, a także w ścianach budynków, strażacy byli zmuszeni do częściowej rozbiórki elementów budynku, co zdecydowanie utrudniło i wydłużyło akcję gaśniczą, która trwała prawie 6 godzin. W zdarzeniu brało udział 5 zastępów z JRG Skarżysko-Kamienna oraz 1 zastęp OSP Lipowe Pole Plebańskie, łącznie 20 strażaków. Podczas zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Do kolejnego pożaru doszło 20 stycznia o godzinie 00:35 na ulicy Norwida. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z jednego z mieszkań wydobywa się dym. Właściciel mieszkania wyszedł z mieszkania o własnych siłach. W chwili przyjazdu strażaków był pod opieką ratowników medycznych. Po przebadaniu przez nich pozostał na miejscu zdarzenia. Strażacy do ugaszenia pożaru użyli gaśnicy proszkowej i mgłowej do stłumienia ognia, a następnie podali jeden prąd wody do dokładnego ugaszenia pożaru. Dalsze działania polegały na przewietrzeniu pomieszczeń, sprawdzeniu kamerą termowizyjną obecności ukrytych zarzewi ognia, a także urządzeniami pomiarowymi na obecność substancji niebezpiecznych. Sprawdzone zostały również sąsiednie mieszkania w bloku. W działaniach brało udział 3 zastępy z JRG Skarżysko-Kamienna w sile 12 ratowników.

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak – oficer prasowy KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: mł. bryg. Rafał Surdy – JRG Skarżysko-Kamienna

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •