reklama

reklama

/>

 

/>

Atrakcji nie zabraknie podczas dni Skarżyska 2022r.

Atrakcji nie zabraknie podczas dni Skarżyska 2022r.

Dni Miasta Skarżyska- Kamiennej w roku 2022 zostały zaplanowane w miesiącu czerwcu. W wydarzeniu wezmą udział jednostki podległe gminie:. MCK, MCSiR, Muzeum im. Orła Białego, MPWiK i oczywiście Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna jak również swoje osiągnięci zaprezentują wszystkie skarżyskie podstawówki.

Dni Miasta w Skarżysku zawsze organizowane są z dużym rozmachem. Nie inaczej będzie także i w tym roku. Większość imprez odbędzie w  Miejskim Centrum Kultury. Atrakcyjnie zapowiada się sobota na placu Staffa. Szczegółowy program Dni Skarżyska 2022r podajemy poniżej.  

Wstępem do obchodów tegorocznych Dni Miasta będą w dniu 7 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 2 spotkania edukacyjne pt.: „Honorowi obywatele Miasta Skarżyska- Kamiennej dla uczniów, 1/ dla VI i VII klas ( g. 10:00) i 2/ dla uczniów klas I- licealnych( g. 12:00). Spotkania poprowadzi historyk Marcin Medyński.

I tak w piątek 24.06 zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wernisaż naszej rodzimej grupy artystów- plastyków( „Skart”)-  w Galerii MCK )- 17:00- 18:00; następnie uczniowie skarżyskich przedszkoli i szkół podstawowych zaprezentują się tanecznie i wokalnie a na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczymy Belgijkę i tym akcentem wejdziemy w wieczorną dyskotekę z Dj na Placu Staffa.                      

Następnego dnia w sobotę zapraszamy na Plac Staffa, między godziną  12:00 a 14:00 najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą mogli miło spędzić czas na zabawach ruchowych, tanecznych, biorąc udział w różnych konkursach. A dla wszystkich widzów przygotowaliśmy prezentację taneczną zespołu „ Pieśni i tańca Skarżysko” z MCK.

Specjalnym gościem tego dnia będzie znany bloger Max gotuje z natury, który jak co roku ugotuje i wyczęstuje nas czymś smacznym. Serdecznie zapraszamy.

Nasyceni podczas uczty dla „ciała” będziemy mogli uczestniczyć w uczcie o innym charakterze ”duchowym” podczas 2 prezentacji teatralnych przygotowanych przez Krakowski teatr uliczny: 1/ „Smolarze”,  2/ „Oparzelisko”.

Punktem kulminacyjnym będzie trzeci dzień obchodów Dni Miasta. Tego dnia zostanie zorganizowany Zlot Kabrioletów i Aut Amerykańskich, który rozpocznie się przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Widowiskowa parada aut przejedzie po naszym mieście i zakończy się przy placu Staffa, gdzie będzie już wrzała atmosfera przy scenie koncertowej, na której wystąpią w suportach lokalni artyści, zespół Baby Rock ( cowery rocowe w projekcie „Rock Wolności”), Wiktor Dyduła – finalista De Voice of Poland….
Gwiazdą wieczoru będzie długo wyczekiwany zespół Afromental.

Wszystkie wydarzenia kulturalne dla mieszkańców naszego miasta, jak i goszczących u nas Uchodźców z Ukrainy są nieodpłatne.

Źródło: UM w Skarżysku -Kamiennej


Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •