reklama

reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: miliony na efektywność energetyczną, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi? W Skarżysku inwestują w bezpieczeństwo pieszych

Wiadomości Świętokrzyskie: miliony na efektywność energetyczną, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi? W Skarżysku inwestują w bezpieczeństwo pieszych

Zapraszamy na Wiadomości Świętokrzyskie. Dziś w programie między innymi: Miliony na efektywność energetyczną i rozwój turystyki, Jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi? W Skarżysku inwestują w bezpieczeństwo pieszych.

Miliony na efektywność energetyczną i rozwój turystyki. Modernizacja punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, termomodernizacja budynków czy kompleksowa rewitalizacja miasta. Takie projekty wykonają gminy dzięki środkom unijnym, przekazanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Handel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. Ofiarą tego nielegalnego procederu może stać się każdy. Ruszyła kampania informacyjna pn. „Nie daj się sprzedać”, której pomysłodawcą jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. W ramach projektu powstał spot, przedstawiający w jaki sposób działają sprawcy.

Młodzi utalentowani piłkarze ręczni, łucznicy, pływacy i koszykarze grający na wózkach odebrali stypendia przyznawane przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Wsparcie pieniężne otrzymało 10 sportowców z regionu. Wyróżnieni to reprezentanci m.in. klubów KS VIVE Kielce, KS KSZO Ostrowiec Św. czy KS Pactum Scyzory Kielce.

Zakończyła się przebudowa pierwszych przejść dla pieszych, na które powiat skarżyski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorząd dokonał odbioru trzech przebudowanych przejść wykonanych w gminie Bliżyn i Skarżysko Kościelne.

Także gmina Skarżysko-Kamienna inwestuje w poprawę bezpieczeństwa pieszych. Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Limanowskiego z ul. Podjazdową. Koszt tej inwestycji to 580 tys. zł. Jest ona realizowana z dofinansowaniem pozyskanym przez gminę z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Trwająca kilka lat rewitalizacja zbiornika wodnego w Sielpi miała zakończyć się przed latem tego roku. Niestety wykonawca z różnych względów nie zdążył i do prac trzeba będzie wrócić po sezonie letnim. Niejasności dotyczące inwestycji w środę wyjaśniał radnym burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •