reklama

reklama

reklama

/>

reklama

reklama

reklama

/>

reklama

reklama

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Ustawa o Sądzie Najwyższym. Specjalistyczny bus. „Pan Tom buduje dom”

Wiadomości Świętokrzyskie: Ustawa o Sądzie Najwyższym. Specjalistyczny bus. „Pan Tom buduje dom”

Wiadomości Świętokrzyskie: politycy o posiedzenie ws. projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, Nowy bus dla pacjentów Dziennego Centrum Opieki i Pielęgnacji, zapowiemy też premierę w Teatrze "Kubuś".

Trwające trzydniowe posiedzenie Sejmu pełne jest gorących dyskusji. Politycy odrzucili zgłoszony przez Konfederację wniosek o odrzucenie poselskiego projektu o zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym. Za odrzuceniem zagłosowali jednak m.in. politycy Solidarnej Polski, zasiadający w klubie PiS.

Nowy samochód otrzymała Caritas Diecezji Kieleckiej. Auto będzie służyć podopiecznym Dziennego Centrum Opieki i Pielęgnacji w Wiśniówce. Bus zakupiono dzięki środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Cena energii elektrycznej jest wyższa, to przekłada się to na ceny biletów kolejowych – twierdzi rząd. PKP Intercity 11 stycznia wprowadził nowy cennik biletów. To największa do tej pory podwyżka przewoźnika. Czy cena w PKP równa się z jakością usług mówił w Kwadransie Politycznym wiceprzewodnicząc sejmiku województwa świętokrzyskiego, prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.

Cała rozmowa zaraz po serwisie. W ubiegłym tygodniu na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie w asyście policji oraz strażackich samochodów odbyła się uroczystość odebrania najnowszego nabytku ochotników. Prosto spod igły dotardł do mudnurowych średni wóz bojowy MAN. Koszt samochdu to ponad 1 mln zł.

Z liści czy podziemny? Który dom będzie lepszy? Czym zajmuje się murarz? Odpowiedzi na pytania poszuka główny bohater spektaklu wraz z najmłodszymi widzami. Pierwszą premierą w 2023 roku, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego, będzie adaptacja uroczej książeczki „Pan Tom buduje dom”. Premiera 14 stycznia.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •