reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: "Nic nie stoi na przeszkodzie”, UOKiK sprawdza, braki w opłatach

Wiadomości Świętokrzyskie: "Nic nie stoi na przeszkodzie”, UOKiK sprawdza, braki w opłatach

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.

Projekt pod hasłem „Nic nie stoi na przeszkodzie”, realizuje Kieleckie Centrum Kultury. Zadanie dofinansowano z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach działania zaplanowano warsztaty plastyczne, czy szkolenia z językowa migowego dla pracowników placówki. Ponadto oznakowano już budynek dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Rzekome obniżki cen, fałszywe opinie konsumentów w sieci, źle oznaczone płatne reklamy w wynikach wyszukiwania? Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, jak rynek dostosował się do nowych przepisów. Na pierwszy ogień idzie informowanie o obniżkach cen.

Gmina Końskie ujawniła dane za 2022 rok odnośnie płacenia rachunków za wywóz odpadów komunalnych. Okazało się, że przy porównaniu różnych gminnych ewidencji wyłapano różnicę aż 6 tysięcy osób, które nie uiszczały opłaty za odpady komunalne. Władze Końskich nie kryją, że szczególnie pomocna przy wyłapaniu nadużyć okazała się ostatnia ewidencja obejmująca zakup węgla po preferencyjnych cenach.

Przystawka plus danie główne, deser i drink. W Kielcach ruszyła XII edycja Festiwalu Smaku. Przez pięć dni w restauracjach i kawiarniach można spróbować specjalnie przygotowanych potraw w festiwalowych cenach. Sprawdziliśmy menu jednego z lokali biorącego udział w wydarzeniu.

Dzięki obywatelskiej postawie 51 – letniego kierującego, nietrzeźwa 29 – latka została zatrzymana przez policjantów z kieleckiej drogówki. Kobieta najpierw spowodowała kolizję z autem, którym podróżował zgłaszający, a następnie oddaliła się z miejsca. 29 – latce policjanci zatrzymali prawo jazdy, a za swoje czyny przyjdzie jej odpowiedzieć przed sadem.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •