reklama

reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: rekordowe targi, piłka ręczna, "Między Stronami"

Wiadomości Świętokrzyskie: rekordowe targi, piłka ręczna, "Między Stronami"

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich. 

Tysiące odwiedzających i ponad 200 wiodących firm branży energetycznej z całego świata uczestniczyło w 25. Międzynarodowych Targach Energetyki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX, które odbyły się 8 i 9 marca w Kielcach. Sponsorem targów była PGE Dystrybucja, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Konkurs na najlepsze zdjęcie nawiązujące do hasła „Wodociągi wokół nas”, z okazji tegorocznego Światowego Dnia Wody ogłaszają Wodociągi Kieleckie. Dzień ten został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

"Między stronami" to tytuł festiwalu aktualnie trwającego w stolicy województwa świętokrzyskiego. Dla mieszkańców Kielc przygotowane są liczne spotkania, wykłady i spektakle teatralne z postaciami świata sztuki i publicystyki.

Na terenie powiatu skarżyskiego od połowy czerwca ubiegłego roku wdrażany jest partnerski projekt „Świętokrzyskie dla Ukrainy”. Celem głównym projektu jest świadczenie pomocy w zakresie oparcia społecznego, aktywizacji społecznej oraz adaptacji do warunków społeczno-kulturowych obywateli Ukrainy w wieku aktywności zawodowej oraz ich otoczenia.

O zabawkach i ich produkcji muzeum zabawek we współpracy z instytutem designu opowie na specjalnych warsztatach zatytułowanych Startup:Dziedzictwo. Szczegóły w materiale filmowym.

Bogdan Wenta, Marcin Chłodnicki, Jarosław Karyś, Marian Urban, Paweł Papaj, Tadeusz Dziedzic i Szczepan Ruman oraz kibice szczypiorniaka z Kielc. Tak wyglądała debata dotycząca przyszłości piłki ręcznej na najwyższym poziomie w Kielcach. W debacie nie uczestniczył Bertus Servaas.

W miniony czwartek poznaliśmy najlepszych sportowców 2022 roku z powiatu koneckiego. Konecka Gala Sportu powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia dla działaczy, którzy poprzez sport promują miasto Końskie. Magistrat również podsumował działania w obszarze wspierania i dotacji sportu w minionym roku.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •