reklama

 

/>

Dodatkowe połączenia z Kielc do Sędziszowa i Sandomierza w nowym rozkładzie pociągów

Od niedzieli w nowym rozkładzie jazdy pociągów w regionie pojawi się dodatkowe połączenie z Kielc do Sędziszowa. W planach jest także uruchomienie pociągu ze stolicy województwa świętokrzyskiego do Sandomierza – poinformował PAP dyr. Robert Zaborski ze Świętokrzyskiego Oddziału Polregio.

"Na zlecenie marszałka województwa świętokrzyskiego od 12 marca uruchamiamy dodatkowe codzienne połączenie na linii Kielce – Sędziszów. Z Kielc pociąg będzie wyjeżdżał po godz. 8, a powrotny z Sędziszowa do Kielc po godz. 20. Otrzymaliśmy wiele sygnałów od podróżnych, aby takie połączenie uruchomić" – powiedział Zaborski.

Wzorem lat ubiegłym w weekend majowy (29 kwietnia – 3 maja) uruchomione zostanie połącznie z Kielc do Sandomierza. Pociąg będzie wyjeżdżał z Kielc przed godz. 7 rano i wracał na godz. 20 do stolicy regionu.

Dyr. Świętokrzyskiego Oddziału Polregio poinformował też od 8 maja do 5 czerwca na odcinku od Włoszczowic do Buska-Zdroju wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. "Polskie Linie Kolejowe przygotowują do uruchomienia kolejne przystanki na tej linii. Od września dostępne będą już dla podróżnych przystanki w miejscowościach Nida i Grochowiska, a od grudnia w Stawianach Pińczowskich i miejscowości Podchojny. Wprowadzona komunikacja ma ułatwić przeprowadzenie niezbędnych prac budowlanych" – zaznaczył Zaborski.

Aktualny rozkład dostępny jest w wyszukiwarce na stronie rozklad-pkp.pl, polregio.pl oraz portalpasazera.pl.

Spółka PKP Intercity poinformowała, że od maja uruchomiony zostanie pociąg IC Kinga z Warszawy do Krakowa. Będzie kursował codziennie, a po drodze będzie się zatrzymywał między innymi w Radomiu i Kielcach. Połączenie będzie obsługiwane przez elektryczny zespół trakcyjny ED160 FLIRT.

Autor: Janusz Majewski (PAP)

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych