reklama

reklama

 

/>

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: powyborcze roszady

Wiadomości Świętokrzyskie: powyborcze roszady

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.

W Auli Magna Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zainaugurowano uroczyście rok akademicki 2023/24 w Szkole Doktorskiej. Jednocześnie wręczono dyplomy habilitacyjne i doktorskie. Swój czteroletni cykl nauki rozpoczęli także przyszli doktoranci.

W Kieleckim Centrum Kultury zachodzą poważne zmiany. Dotychczasowa dyrektor placówki Augustyna Nowacka, będzie miała swoją następczynię. Kierownictwo powierzono Agacie Klimczak-Kołakowskiej, aktorce teatralnej, telewizyjnej i radiowej.

Zmiany w kierownictwie PiS w regionie? Senator Krzysztof Słoń nie zaprzecza i nie wzbrania się przed przejęciem sterów od Krzysztofa Lipca nad lokalnymi strukturami partii. Więcej o tym w programie Kwadrans Polityczny zaraz po Wiadomościach Świętokrzyskich, teraz krótki fragment.

W wiosennych wyborach samorządowych w Jędrzejowie szykują się nie lada emocje. Starcie, między Marcinem Piszczkiem burmistrzem, a członkiem zarządu powiatu Tomaszem Puchrowiczem, o fotel burmistrza już dzisiaj ekscytuje. Przyjaźń obu Panów wystawiona będzie na ogromną próbę.

Aż 29 par świętowało swoje „Złote Gody” w Końskich. W środę 15 listopada odbyła się specjalna uroczystość, na której małżonkowie odebrali medale i gratulacje z rąk Burmistrza. O oprawę artystyczną w tym wyjątkowym dniu zadbała Anna Wiaderna.

Przy Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 5 w Skarżysku-Kamiennej trwa budowa kompleksów boisk. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Gala 11. Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego odbyła się w Wojewódzkim Dom Kultury w Kielcach. 6060 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego, sprawdziło swoje umiejętności z języka polskiego, a tylko 54 z nich zostało laureatami.

Kilkuset młodych sportowców rywalizowało ze sobą na II Świętokrzyskich Igrzyskach Sportowych. Turniej badmintona, zapasy i III Olimpiada Przedszkolaka, to jedne z wielu gier i zabaw, w których dzieciaki wzięły udział.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych