reklama

reklama

 

/>

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Ranking Gmin, “Świętokrzyski Anioł Dobroci” oraz "Porcelanowa choinka"

Wiadomości Świętokrzyskie: Ranking Gmin, “Świętokrzyski Anioł Dobroci” oraz "Porcelanowa choinka"

Dzień dobry, zapraszamy do obejrzenia Wiadomości Świętokrzyskich, a w nich:

1. Ranking Gmin Regionu Świętokrzyskiego to wyjątkowa inicjatywa, którą Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Kielcach. Miejsce w rankingu to wynik 16 wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie.

2. Plebiscyt “Świętokrzyski Anioł Dobroci” dobiegł końca. Uroczysta gala odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, gdzie uhonorowano najbardziej zasłużone jednostki i organizacje. Statuetka Anioła Dobroci jest symbolem miłości i troski. Przyznawana jest tym, którzy część swojego życia bezinteresownie poświęcają innym.

3. W ubiegłą sobotę w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach odbyła się IX sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Tego dnia do struktur młodzieżówki dołączył nowy radny, Marcin Głąb.

4. Koniec gehenny mieszkańców Suchedniowa. Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 751. W piątek 17 listopada dokonano oficjalnego odbioru technicznego, na którym pojawili się przedstawiciele samorządu, inwestor, wykonawcy i sami mieszkańcy. Były liczne gratulacje, apele o remont dalszych fragmentów drogi, ale także... przeprosiny.

5. Jak może wyglądać bombka na choinkę? Nie ma na to jednego przepisu. Może być wykonana z włóczki, stać się pachnącym piernikiem bądź ususzonym pomarańczem. Instytut dizajnu w Kielcach po raz kolejny ruszył z warsztatami na których można stworzyć i udekorować wyjątkową bombkę- jest nią talerz. Talerze będą wyeksponowane przez okres Świąt na drewnianej konstrukcji wyciętej na kształt choinki. Szczegóły w materiale.

6. Pierwsza edycja konkursu “Rap Korona” odbyła się w Domu Kultury Zameczek w Kielcach. Młodzi wokaliści zaprezentowali różne utwory, zarówno własne, jak i covery popularnych piosenek. Jury brało pod uwagę przede wszystkim walory głosu i ogólny wyraz artystyczny.

7. W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej. 14 zespołów z całej Polski rywalizowało o miejsce pierwsze w konkursie.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych