reklama

reklama

/>

reklama

/>

reklama

/>

Z miłości i pasji do pocztówek. Unikatowa wystawa kartek Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego

"Ziemia Kielecka na pocztówkach Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego" autorstwa Krzysztofa i Marcina Lorków - to tytuł wystawy, którą w czwartek otwarto w Ośrodku Kultury "Ziemowit" w Kielcach. Na wystawie pokazano 250 pocztówek. Wystawa to także okazja do podsumowania dorobku kolekcjonerskiego filokartystów zarówno z Kielc jak i Radomia czy Warszawy.

Czytaj dalej...

„Życie z endometriozą” - w sobotę odbędą się warsztaty edukacyjne

W najbliższą sobotę, 2 marca odbędą się warsztaty edukacyjne dla kobiet „Życie z endometriozą” organizowane przez Fundację Pokonać Endometriozę i Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Do udziału w warsztatach zapraszają i zachęcają, mieszkanki oraz mieszkańców powiatu skarżyskiego,  lekarze specjaliści - dr n. med. Krzysztof Grzegorek – specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa i Karolina Lewandowska – specjalista w dziedzinie neonatologii, jak i przedstawiciele Zarządu Powiatu Skarżyskiego – starosta Artur Berus oraz członek Katarzyna Bilska.

Czytaj dalej...

Strategia Miast Północy przyjęta

19 lutego odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy, podczas którego członkowie jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie pozytywnego zaopiniowania projektu strategii Terytorialnej Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Miasta Północy.

Czytaj dalej...

Karolina Nowek rozmawiała z mieszkańcami o konkretach

„Porozmawiajmy o konkretach” pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie Karoliny Nowek z mieszkańcami. Kandydatka na urząd Prezydenta Skarżyska-Kamiennej zaprezentowała osoby, które pojawią się na listach KWW Karoliny Nowek w nadchodzących wyborach samorządowych. Przedstawiono także najważniejsze założenia programowe na poprawę miasta.

Czytaj dalej...

Dziś uczeń a jutro...? Inauguracja dużego projektu

W Powiecie Skarżyskim zainaugurowano projekt „Dziś uczeń – jutro student”. Pierwsze zajęcia w ramach praktycznych warsztatów i wykładów z zakresu wyboru ścieżek edukacyjnych i zawodowych realizowane były na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wzięło w nich udział blisko 50 uczniów z II LO, „Mechatronika” i „Ekonomika”.

Czytaj dalej...

Ekologia z „Elektrykiem”

W dniach od 5 do 9 lutego w Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej odbywały się zajęcia w nowo otwartej pracowni odnawialnych źródeł energii. Pracownia OZE została pozyskana w ramach projektu „Ekopracownia – zielone serce szkoły” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Jej celem jest propagowanie wiedzy z zakresu ekologii oraz odnawialnych źródeł energii w lokalnym środowisku.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •