reklama

/>

Dzięki ARiMR szkoła Podstawowa w Mieczynie dostanie komputery

Dzięki ARiMR szkoła Podstawowa w Mieczynie dostanie komputery

Sprzęt komputerowy ma pomóc uczniom w nauce. Tym razem Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała 3 zestawy komputerowe Szkole Podstawowej w Mieczynie.

Trudno w to uwierzyć, ale nie wszystkie szkoły mogą sobie pozwolić na zakup lub wymianę sprzętu komputerowego. Dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 3 zestawy komputerowe trafią do Szkoły Podstawowej w Mieczynie.

- Agencja Restrukturyzacji dysponuje takim sprzętem komputerowym, który jest sprawny, ale wycofany z uwagi na to, że jesteśmy zobligowani do pracy na najnowocześniejszej technologii informatycznej. W związku z tym wspomagamy tego typu placówki. - mówi Małgorzata Erlich-Smurzyńska, dyrektorka świętokrzyskiego oddziału ARiMR.

Dzieci będą mogły korzystać z komputerów już wkrótce, jak przekonuje wójt gminy Krasocin. Sprzęt będzie gotowy do użytku w najbliższych dniach.

- Mamy dostać trzy komputery, bardzo się z tego cieszę. Tych stanowisk jest potrzeba jak najwięcej i te trzy komputery będą bardzo potrzebne w tej szkole, dla naszych dzieci. - mówi Ireneusz Gliściński, Wójt Gminy Krasocin

Komputery będą służyć przede wszystkim do nauki. W związku z reformą edukacji szkoła i tak musiałaby doposażyć pracownie komputerową.

W bieżącym roku szkolnym weszła reforma, klasa ósma, więc przybyło nam uczniów, w związku z tym stanowisk komputerowych potrzebujemy więcej. Każdego dnia dzieci będą mogły na nich zdobywać nową wiedzę i poszerzać wiadomości. - mówi Małgorzata Klimczyk-Karpińska, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie

To nie pierwsza taka inicjatywa świętokrzyskiego oddziału ARiMR.  Podobne akcje organizowane są już od dwóch lat.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •