reklama

reklama

/>

reklama

reklama

/>

Mieszkańcy regionu świętowali wojewódzkie święto plonów w niedzielę we Włoszczowie

Mieszkańcy regionu świętowali wojewódzkie święto plonów w niedzielę we Włoszczowie

Święto plonów regionu świętokrzyskiego odbyło się w niedzielę we Włoszczowie. Dożynki to okazja do podziękowania za zbiory i podsumowania minionego roku w rolnictwie.

Za nami XVIII Świętokrzyskie Dożynki. W tym roku mieszkańcy regionu, świętowali wojewódzkie święto plonów w niedzielę we Włoszczowie. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Poświęcano też powiatowe wieńce, które są symbolem zakończenia żniw. Następnie korowód z wieńcami przemaszerował na miejski stadion. Tam rozpoczął się dożynkowy obrzęd. Zaproszonych gości i uczestników przywitał m.im. burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek. Starostą Świętokrzyskich Dożynek w tym roku był Tomasza Ślęzaka z Ewiny w gminie Włoszczowa. Starościną została Anna Chabior, mieszkanka wsi Sudół w gminie Jędrzejów.

Przedstawiciele z poszczególnych powiatów symbolicznie ośpiewali i obtańczyli uplecione ze zbóż wieńce, wyłonione w konkursach powiatowych. Punktem kulminacyjnym widowiska był konkursu na ten najpiękniejszy. Coroczne święto plonów to także okazja do pokazania jak rozwija się świętokrzyska wieś i inwestycji zrealizowanych na terenach wiejskich.

Na wojewódzkie święto plonów przyjechali samorządowcy i goście z najdalszych gmin. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Nie zabrakło występów artystów lokalnych i regionalnych, prezentacji rękodzielników i dorobku świętokrzyskich instytucji kulturalnych. Rozstrzygnięto także konkursy rolnicze. Przedstawiono również bogatą ofertę dla rolników: ciągniki, maszyny rolnicze, czy artykuły do produkcji rolnej. Gwiazdą wieczoru była królowa disco polo Shazza. Święto plonów zakończyła zabawa taneczna.

Relacja wideo z wydarzenia w poniedziałek na naszym portalu.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •