Logo
Wydrukuj tę stronę

Zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców

Włoszczowscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, 19 i 20-latka w trakcie holowania pojazdu przez ciągnik rolniczy.

Starszy z nich, kierując volkswagenem, spowodował kolizję drogową, po czym 19-letni pasażer usiadł za jego kierownicą.W sobotę po godzinie 22:00 włoszczowscy funkcjonariusze otrzymali informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Chlewice. Z informacji wynikało, iż kierujący jak i pasażer uszkodzonego pojazdu, który znalazł się w przydrożnym rowie mogą być nietrzeźwi. Policjanci po przybyciu na miejsce zauważyli, iż osobowy samochód biorący udział w zdarzeniu jest właśnie holowany przez ciągnik rolniczy. Jak się okazało, za kierownicą volkswagena siedział 19-latek z powiatu jędrzejowskiego, który w swym organizmie miał niemal 1,5 promila alkoholu, a także nie posiadał uprawnień do kierowania. W toku dalszych czynności okazało się, że to nie on spowodował kolizję. Kierowcą, który wjechał pojazdem do rowu był 20-latek, a na czas holowania niemieckiego auta zajął miejsce pasażera w ciągniku rolniczym. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekroczyło 1,5 promila. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi, a za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że kierowca, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy, poinformujmy o tym Policję.

źródło: KWP Kielce

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.