Logo
Wydrukuj tę stronę

Mobilizacja w strukturach. Trwa zbiórka podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego

Mobilizacja w strukturach. Trwa zbiórka podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego

Ustalone na 28 czerwca wybory prezydenckie to także start zbiórki podpisów poparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej, a tych potrzeba 100 tys. Rafał Trzaskowski ma na to kilka dni, stąd na ulicach mniejszych i większych miast w Polsce ruszyła zbiórka.

Po tym, jak Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła swoją rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska zdecydowała się na kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy.

3 czerwca marszałek Sejmu Elżbieta Witek podała termin wyborów, który ustalono na 28 czerwca. Jeśli w pierwszym terminie nie dojdzie do rozstrzygnięcia, II tura odbędzie się 12 lipca. Do 5 czerwca kandydaci mieli czas na zarejestrowanie komitetów wyborczych.

Rafał Trzaskowski, jako jedyny nowy kandydat, by móc wystartować w wyborach, musi zebrać w ekspresowym tempie 100 tys. podpisów. Termin upływa 10 czerwca. Stąd ogromna mobilizacja w szeregach PO. Działaczy zbierających podpisy poparcia można spotkać na ulicach wielu polskich miast.

W Skarżysku-Kamiennej w czwartek zbiórka trwała w okolicach „Manhattanu”. Jak mówi Marzena Okła-Drewnowicz (PO), podpisy składać można do niedzieli do godzin wieczornych.

- Działamy do końca. Podpisy można składać w każdym z miast w województwie. Wystarczy skontaktować się z biurem regionalnym PO, a te są praktycznie w każdym powiecie.

Więcej w materiale wideo.

© Telewizja Świętokrzyska. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Organem właściwym w sprawach audiowizualnych usług medialnych na żądanie jest:
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa

Copyright (C) Korzystanie z materiałów redakcyjnych Telewizji Świętokrzyskiej
wymaga wcześniejszej zgody Telewizji Świętokrzyskiej oraz zawarcia stosownej umowy licencyjnej.

Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych Telewizja Świętokrzyska
wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych
w programach oraz na Portalu www.tvswietokrzyska.pl jest zabronione.