reklama

reklama

/>

reklama

/>

"Cyganka Aza" we Włoszczowie. Muzykę do filmu niemego zagra Waldemar Rychły z zespołem

"Cyganka Aza" we Włoszczowie. Muzykę do filmu niemego zagra Waldemar Rychły z zespołem "Cyganka Aza" we Włoszczowie. Muzykę do filmu niemego zagra Waldemar Rychły z zespołem

31 lipca, o godz. 21:15 (Kino Plenerowe, ul. Wiśniowa 19) we Włoszczowie Waldemar Rychły z zespołem zagra muzyką na żywo do filmu Cyganka Aza. W przypadku niepogody, planowany seans zostanie przeniesiony na salę kinowo-widowiskową.

Magię tego niezwykłego filmu z epoki kina niemego dopełni muzyka wykonywana na żywo - zagra Waldemar Rychły z zespołem:
- Dominika Dołżyńska - skrzypce
- Kuba Majda - klarnet
- Waldemar Rychły (Kwartet Jorgi ) - gitara, dzwonki

Fabuła filmu z 1926 roku oparta jest na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego "Chata za wsią":

W majątku pana Adama zjawiają się Cyganie. Jest wśród nich młody Tumry, który pokochał Motrunę, córkę osiadłego we wsi Cygana. Miłości Tumrego i Motruny przygląda się piękna i dzika Cyganka Aza. Cyganie odjeżdżają, natomiast Tumry postanawia pozostać we wsi i poślubić Motrunę. Czeka ich jednak okrutny los. Wszyscy zwracają się przeciwko nim, a ojciec przeklina córkę i podpala im chatę...

Muzyka przygotowana do filmu oparta jest na motywach cygańskich oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga w 36 tomie Wołyń. To koncert, łączący różne tradycyjną muzykę europejską z jazzową improwizację i z energią akustycznego rockowego grania. Przygotowanie, opracowanie, kompozycja muzyki do filmu - W. Rychły.

Waldemar Rychły - muzyk, kompozytor, aranżer. Z wykształcenia architekt. Współtwórca, razem z bratem Maciejem legendarnego Kwartetu Jorgi, istniejącego nieprzerwanie od połowy lat 80-tych, którego muzyka bazuje na elementach ludowej tradycji wielu narodów, korzysta z doświadczeń muzyki poważnej i jazzu. Zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą, brał udział w wielu festiwalach, Współpracował z wieloma teatrami, a jego muzyka trafiała na filmową ścieżkę dźwiękową. Ma na koncie kilkanaście płyt.

 

źródło: Waldemar Rychły

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •