reklama

reklama

/>

Lekcja historii w kinie

Lekcja historii w kinie

Lekcja historii w kinie - czemu nie? Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie jako pierwsi z całego powiatu włoszczowskiego obejrzeli „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego. Uczniowie kilku szkół z powiatu włoszczowskiego w ramach lekcji historii wyruszyli do Kina „Muza”.

- To wspaniała lekcja historii. Nie wiedzieliśmy, że z „Kamieni na szaniec” Kamińskiego można zrobić tak świetny film, z takimi efektami – przyznają uczniowie.

- Często mówi się o patriotyzmie. To nie jest puste słowo. Uczniowie pokazali to dziś swoim godnym zachowaniem w kinie. Po tylu latach pracy ciągle mnie zaskakują, ja też się od nich uczę - dodaje nauczyciel historii Zbigniew Cholerzyński.

Zajęcia lekcyjne poza szkołą są szczególnie cenione przez uczniów. A historia zobrazowana w postaci filmu zostaje lepiej zapamiętana. Dzieci i młodzież z powiatu włoszczowskiego często goszczą w kinie „Muza”.

- Jesteśmy otwarci na młodzież, na starszych oczywiście też, ale przede wszystkim na młodych. Jesteśmy po to, żeby dać im narzędzia do rozwoju, kreacji, by mogli pożytkować swoją młodzieńczą energię - deklaruje Sylwester Kowalski, dyrektor włoszczowskiego Domu Kultury.

Włoszczowski Domu Kultury uczestniczy w programie Kino Szkoła rekomendowanym przez szkołę filmową w Łodzi.

„Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego są lekturą szkolną. Ekranizacja filmowa, podobnie jak książka, to wzruszająca opowieść o patriotyzmie, honorze i przyjaźni. Podczas projekcji niejeden widz uroni łzę. W dramacie wojennym Roberta Glińskiego zagrali młodzi aktorzy, ulubieńcy żeńskiej części publiczności.

W roli „Rudego” Tomasz Ziętek, w „Zośkę” wcielił się pochodzący z Kielc Marcel Sabat, który udzielił wywiadu Telewizji Świętokrzyskiej przy okazji premiery filmu w kinie „Moskwa” (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •