reklama

reklama

/>

Gdzie jest NEMO? We Włoszczowie

Gdzie jest NEMO? We Włoszczowie

Program „Umiem pływać” Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego zapewnia uczniom z województwa świętokrzyskiego bezpłatną naukę pływania. Z naszą kamerą gościliśmy na włoszczowskim basenie, by zobaczyć, jak im idzie.

Projekt „Umiem pływać” jest realizowany w województwie świętokrzyskim od 1 marca. Uczniowie są bardzo zadowoleni, że mogą doskonalić swoje umiejętności w pływaniu.

Uczniowie szkół z gminy Włoszczowa nie są jedynymi, którzy odwiedzają włoszczowski basen „Nemo”.

- Nasz basen odwiedzają uczniowie z całego powiatu, ale także z powiatów sąsiednich, np. z jędrzejowskiego. Cieszymy się z tego bardzo i wszystkich zapraszamy – mówi Andrzej Kiedrzynek, dyrektor Ośrodka i Sportu z Włoszczowy.

Oprócz pływaków z ościennych powiatów, regularnie pojawiają się uczniowie z województw śląskiego i łódzkiego. Nad bezpieczeństwem korzystających z basenu czuwa wykwalifikowana kadra ratownicza.

Włoszczowski basen odwiedzają nie tylko uczniowie, ale także osoby dorosłe i starsze, dla których pływanie jest świetną terapią zdrowotną.

Basen NEMO, jako jedyny w województwie, jest przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Możliwe jest przeprowadzenie paraolimpiady.

- Jeszcze nie wszyscy wiedzą, ale nasz basen, jako jeden z nielicznych jest dostosowany dla potrzeb niepełnosprawnych. Poważnie rozważamy organizację paraolimpiady – zapowiada Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

Paraolimpiada prawdopodobnie odbędzie się na jesieni tego roku.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •