reklama

reklama

/>

Dzień Przedsiębiorczości w Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie

Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie aktywnie włączyła się w - organizowany po raz 11 przez Fundację Młodej Przedsiębiorczości pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego - Dzień Przedsiębiorczości. W ramach tej inicjatywy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie odwiedzili włoszczowską komendę i mieli możliwość zapoznania się z pracą policji.

W ramach Dnia Przedsiębiorczości policjanci Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotkali się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie. Dla młodych ludzi była to niecodzienna okazja do poznania pracy policjantów "od kuchni". Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca technika kryminalistyki i jakim sprzętem posługuje się na co dzień podczas zabezpieczania śladów na miejscu zdarzeń. 

Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego zaprezentował młodzieży sprzęt do walki z piratami drogowymi, m.in. ręczne radary. Dodatkowo młodzi ludzie dowiedzieli się, jak przebiega proces przyjęcia do policji i jakie warunki trzeba spełnić, by zostać policjantem. Zwiedzili również pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz stanowisko kierowania jednostką, gdzie oficer dyżurny wyjaśnił, na czym polega jego praca.

Chętni mogli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz przymierzyć kamizelki, które wykorzystywane są przez funkcjonariuszy podczas zabezpieczania imprez masowych.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •