reklama

reklama

/>

reklama

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Gdy pomagamy Ukrainie, opłaty nie rosną, a poidełka są publiczne

Wiadomości Świętokrzyskie: Gdy pomagamy Ukrainie, opłaty nie rosną, a poidełka są publiczne

„Świętokrzyskie dla Ukrainy”, to nowy projekt który uruchamia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Będą to środki w wysokości 18mln zł na pomoc dla uchodźców  którzy znaleźli schronienie w naszym regionie. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej.

Podwyżek opłat w strefie płatnego parkowania w Kielcach nie będzie. Bez zmian pozostaną obowiązuje dotychczasowe ceny za postój. Podczas czwartkowej sesji radni odrzucili projekt uchwały dotyczący podniesienia stawek za parkowanie w centrum miasta. Dokument zakładał wyższe kwoty o 25 procent.

W Kielcach jest 6 poidełek czyli pitników, ustawionych w miejscach publicznych, dwa kolejne znajdują się w Zagnańsku i Nowinach. Wodę tę można pić bez filtrowania, gotowania i uzdatniania ponieważ regularnie przechodzi specjalistyczne badania.  

Realizując swoje projekty, przyczyniają się do rozwoju terenów wiejskich w różnych dziedzinach. Partnerzy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich otrzymali dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na operacje, które będą realizowane w tym roku. Łączne wsparcie udzielone w tym naborze konkursowym to 931 tys. zł.

Moda na naukę języków obcych nie słabnie. Może dlatego w Jędrzejowie nie mogą narzekać na ilość szkół, w których można kształcić swoje lingwistyczne umiejętności. Jedną z takich szkół odwiedziliśmy z kamerą.

Natalia Kukulska i Afromental wystąpią na tegorocznych Dniach Końskich, które odbędą się w 20 i 21 sierpnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Końskich przy ulicy Południowej. Podpisy na umowach kontraktowych już zostały złożone

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •