reklama

reklama

/>

reklama

/>

Ochotnicy złożyli przysięgę wojskową, całe Skarżysko w aplikacji, pyszna zabawa w Tokarni - Wiadomości Świętokrzyskie

Ochotnicy złożyli przysięgę wojskową, całe Skarżysko w aplikacji, pyszna zabawa w Tokarni - Wiadomości Świętokrzyskie

Dziś w Wiadomościach Świętokrzyskich: Święto 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, całe Skarżysko w aplikacji, będzie także relacja z pysznej zabawy w Tokarni.

50-ciu nowych żołnierzy-ochotników złożyło przysięgę wojskową, było też przekazanie chorągwii Wojska Polskiego i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych - w sobotę na Placu Wolności w Kielcach odbył się uroczysty apel z okazji święta 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

MOJA OKOLICA – to bezpłatna, spersonalizowana dla Skarżyska-Kamiennej aplikacja mobilna, dzięki której każdy mieszkaniec na swoim telefonie będzie miał dostęp do najważniejszych informacji, aktualności i komunikatów lokalnych przygotowywanych przez Urząd Miasta i miejskie jednostki.

Od kilku lat władze gminy starały się o dofinansowanie do remontu Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Długo te starania nie przynosiły efektu. Jednak w tym roku okazało się, że 400 tysięcy złotych trafi do Jędrzejowa, a podopieczni placówki będą się mogli cieszyć z nowych pomieszczeń i pracowni.

Art. Odlewnictwo Jacek Guzera laureatem tegorocznej Nagrody Gospodarczej Gminy Masłów. Podczas piątkowej uroczystej gali w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach, samorząd wyróżnił najlepszych przedsiębiorców działających na terenie gminy. Przyznano też Tytuł Osobowość Gospodarcza.

W czwartek Jan Jakub Kolski, Artur Reinhart i Maria Seweryn byli gośćmi Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Podczas spotkania mówiono o nowym filmie do którego zdjęcia kręcone będą właśnie na Ponidziu. Najnowsza produkcja Kolskiego pt. "Wariaci" opowiadać będzie historię pary, która wychodzi z więzienia i próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Było pysznie i na ludową nutę. W niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Goście mogli spróbować lokalnych przysmaków na bazie starych receptur. O zwycięstwo walczyły 34 produkty, przygotowane przez osoby prywatne, koła gospodyń wiejskich i producentów – członków Sieci.

Po dwóch latach przerwy odbyły się Dni Małogoszcza. Doskonała pogoda pozwoliła cieszyć się wszystkim atrakcjami, które przygotowali organizatorzy. Zanim przed publicznością wystąpiły gwiazdy wieczoru, sceną zawładnęli lokalni artyści i przedszkolaki.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •