reklama

reklama

/>

reklama

/>

Policjantem jest się i po służbie

Policjantem jest się i po służbie Policjantem jest się i po służbie

O tym, że policjantem jest się 24 godziny na dobę udowodniła w miniony poniedziałek funkcjonariuszka z włoszczowskiej jednostki wraz z mężem, który również jest mundurowym i na co dzień pełni służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Policyjne małżeństwo przypuszczając, iż kierujący citroenem może być nietrzeźwy doprowadziło do jego zatrzymania. Okazało się, że 20 –latek, siedzący za kierownicą francuskiego pojazdu miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek przez miejscowość Strawczyn swoim samochodem podróżowało policyjne małżeństwo, funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie oraz mundurowy z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W pewnym momencie kierujący citroenem, wjechał na przeciwległy pas ruchu czym zmusił policjantkę do zjechania do prawej krawędzi jezdni. Tuż po tym funkcjonariusze zawrócili i ruszyli za francuskim pojazdem przypuszczając, że może nim kierować nietrzeźwy. W swoich przekonaniach upewnili się w chwili, gdy kierujący citroenem miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Policjantka używając klaksonu wymusiła zatrzymanie się, podejrzanie jadącego auta, lecz w chwili gdy funkcjonariusz podchodził do niego, mężczyzna ruszył z impetem. Ostatecznie wjechał on na jedną z posesji, gdzie policyjne małżeństwo uniemożliwiło mu kontynuowanie podróży. Krótko później na miejsce dotarli, wcześniej zawiadomieni funkcjonariusze ze strawczyńskiego komisariatu. Okazało się, że za kierownicą siedział 20 –letni mieszkaniec kieleckiego powiatu, który miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Młodzieniec w rozmowie z policjantami przyznał, że w takim stanie ruszył z Kielc z zamiarem dotarcia do Niemiec.

20 –latek natychmiastowo stracił swoje prawo jazdy, a w najbliższym czasie przyjdzie mu stanąć przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami oraz kara wysokiej grzywny.

Źródło: KWP w Kielcach

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •