reklama

reklama

/>

Rusza rozbudowa biblioteki we Włoszczowie

Rusza rozbudowa biblioteki we Włoszczowie

Długo oczekiwane remont i rozbudowa włoszczowskiej biblioteki ruszają już za kilka dni. Czy biblioteka stolicy powiatu ma szanse stać się najnowocześniejszą, najlepiej doposażoną i zmienić na miejscu lidera w regionie Bibliotekę Publiczną z Krasocina? Plany w każdym razie są ambitne.

Na remont biblioteki Włoszczowa czeka już bardzo długo. Nie da się ukryć, że budynek wymaga remontu zewnętrznej elewacji.

- Na tę inwestycję czytelnicy biblioteki i wszyscy mieszkańcy czekają bardzo długo. W końcu rozpoczynamy remont – mówi burmistrz miasta i gminy Włoszczowa Bartłomiej Dorywalski.

Na remoncie z zewnątrz się nie skończy. Bibliotekę Publiczną czeka rozbudowa.

-Dobudujemy jedną część - zapowiada Paulina Śliwińska, właściciel firmy, która ma zrealizować rozbudowę i remont.

Wykonawcą inwestycji - która rozpocznie się dokładnie 14 kwietnia, a ma zakończyć zgodnie z planem 31 sierpnia 2015 r. - jest firma usługowo-handlowo- remontowa. Modernizacja budynku pociągnie za sobą poprawę doposażenia biblioteki. Jedną z atrakcji ma być czytelnia internetowa.

Włodarz miasta i dyrektor Biblioteki Publicznej mają nadzieję, że włoszczowska instytucja stanie się nie tylko ładną budowlą, ale i często odwiedzanym przez mieszkańców miejscem.

- Mam nadzieję, że mieszkańcy będą w pełni wykorzystywać możliwości, jakie zostaną im stworzone – mówi Anna Adamczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej we Włoszczowie.

-Przy jednej z głównych ulic naszego miasta będzie piękny budynek – dodaje gospodarz gminy Włoszczowa.

Miejscowi będą mogli korzystać m.in. z wypożyczalni dla dorosłych, która powiększy swoje zbiory o kolekcje obcojęzyczne, których dziś brakuje. Dzieci także znajdą coś dla siebie i będą to nie tylko książki, ale i kącik do zabawy. Dyrektor biblioteki już dziś zaprasza na spotkania autorskie, które będą organizowane już niedługo dzięki nowo powstałej sali konferencyjnej.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •