reklama

reklama

/>

Basen „NEMO” niepełnosprawnym

Basen „NEMO” niepełnosprawnym

Niedawno informowaliśmy Państwa o tym, że basen "Nemo" jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teraz prezentujemy obiekt pod tym względem.

Basen "Nemo" jest dostępny dla wszystkich. Osoby niepełnosprawne także mogą z niego korzystać. Około kilkudziesięciu osób niepełnosprawnych regularnie korzysta z pływalni.

Włoszczowski basen jest wyposażony w dwie windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych, osobną szatnię, łazienkę i specjalny dźwig basenowy.

- Osoba niepełnosprawna przyjeżdża na basen, korzysta ze specjalnych wind, zgłasza swoją obecność ratownikowi. Ma możliwość skorzystania z osobnej szatni i łazienki. Do niecki basenowej przy pomocy ratownika dostaje się do wody, dzięki specjalnemu dźwigowi – tłumaczy ratownik Paweł Małecki.

Obalamy mit, że osoba ze sparaliżowaniem kończyn nie może pływać.

- Taka osoba może pływać. Zamiast ruchów nóg, może wykonywać ruchy rękami i na odwrót. Dużą rolę odgrywa powietrze – mówi ratownik.

Pod okiem ratownika, czy instruktora rekreacji ruchowej, osoba niepełnosprawna ćwiczy w wodzie. Jeśli tego wymaga, do niecki basenowej zostaje przetransportowana bez wysiłku, dzięki użyciu dźwigu basenowego.

Wyposażenie pływalni w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych nie byłoby możliwe, gdyby nie dofinansowanie z Unii Europejskiej i Ministerstwa Sportu.

Basen "Nemo" jest szczególnie przyjazny dla dzieci i kobiet - komfort i niewysuszoną skórę gwarantuje woda ozonowana, a nie chlorowana, jak w większości basenów na terenie województwa świętokrzyskiego.

Ćwiczenia na basenie mają zbawienny wpływ na zdrowie człowieka. Każdego. Niezależnie od stopnia jego sprawności. Osoby niepełnosprawne mają tu szanse bez obciążania stawów ćwiczyć tkankę mięśniową i - co szczególnie dla nich ważne - wzmacniać i prostować kręgosłup.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •