reklama

 

reklama

 

/>

Pijany w Alfie

Pijany w Alfie Pijany w Alfie

Blisko dwa i pół promila alkoholu w organizmie miał 39-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo, którego wczoraj do kontroli zatrzymali włoszczowscy funkcjonariusze. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Przypominamy, że alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem!

Wczoraj po godzinie 19.00 w miejscowości Krasocin, włoszczowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Alfa Romeo. Jak się okazało, jego 39-letni kierujący był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma on w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, wieloletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Statystki policyjne pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników dróg są nietrzeźwi kierujący. Nawet niewielka ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie człowieka. Po jego spożyciu nasza uwaga jest rozproszona, a sprawność motoryczna obniżona. Nie potrafimy we właściwy sposób ocenić odległości, a także mamy zaburzoną reakcję na bodźce. Dlatego pod żadnym pozorem nie decydujmy się na prowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu. Stan nietrzeźwości kierującego w dużej mierze negatywnie wpływa na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu braku tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Piłeś? Nie jedź!

Źródło: KPP we Włoszczowie

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •