reklama

reklama

 

/>

Wiadomości Świętokrzyskie: Sejm zdecydował w sprawie in vitro

Wiadomości Świętokrzyskie: Sejm zdecydował w sprawie in vitro

Zapraszamy na Wiadomości Świętokrzyskie, a w nich:

1. Sejm znowelizował ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza refundację procedury in vitro. Świętokrzyska Platforma Obywatelska podziękowała mieszkańcom województwa za zaangażowanie i podpisy, które w tej sprawie były zbierane w ubiegłym roku.
2. Walka o dobro i bezpieczeństwo kobiet leży w gestii organizatorów “Białej Wstążki”. Kampania skierowana od mężczyzn dla mężczyzn prowadzona jest w ponad 55 krajach. W Kieleckim Centrum Kultury odbyła się XVII edycja tego ogólnoświatowego wydarzenia.
3.Rafał Zawierucha, Andrzej Piaseczny, Karol Czajkowski to tylko niektórzy z gości telewizji Ekonom TV działającej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Młodzi uczniowie z pasją tworzą materiały telewizyjne, webinary, konferencje, a opiekunem szkolnej telewizji jest Laura Cedro nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.
4. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskich wzbogaci się o nowy pojazd gaśniczy. W najbliższy poniedziałek do jednostki ma zostać dostarczony pojazd marki volvo. To wielkie święto dla jednostki druhowie chcą uczcić wspólnie z mieszkańcami. O szczegółach mówi Burmistrz, Krzysztof Obratański.
5. Sejmowe wydarzenia środowych obrad biją rekordy oglądalności. Niestety w roli głównej, niekoniecznie pozytywnej, wystąpił poseł świętokrzyski Mariusz Gosek. Poseł wplątał się w ostra wymianę zdań z posłami opozycji demokratycznej, by przy okazji dowiedzieć się, że marszałek Sejmu nie zna posła z imienia i nazwiska.
6. Wody Polskie uruchomiły procedurę przetargu na opracowanie Koncepcji Programowo-Przestrzennej dla zadania pod nazwą „Budowa zbiornika wodnego Bzin na rzece Kamiennej w Skarżysku-Kamiennej”. Co ważne, oferty, które już wpłynęły, mieszczą się w przewidywanym budżecie zadania. Jest więc szansa, że uda się wykonać kolejny ważny krok w realizacji tego projektu.
7. W najbliższy weekend na skarżyskim lodowisku zostanie zainaugurowany sezon. Pierwsze wejście będzie dostępne już w piątek, lecz oficjalne otwarcie z szeregiem dodatkowych atrakcji, odbędzie się w sobotę 2 grudnia. Więcej w materiale.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych