reklama

 

reklama

 

/>

Region - Telewizja Świętokrzyska

Od 10 grudnia nowy rozkład jazdy na kolei


W niedzielę 10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy. Szybciej pojedziemy z Warszawy do Białegostoku. Lepszy dostęp do kolei zapewni 30 nowych przystanków. Dzięki pracom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dojedziemy pociągiem do lotniska w Pyrzowicach oraz po ponad 20 latach z Chorzel przez Wielbark do Szczytna. Wrócą połączenia kolejowe z Olsztyna Gutkowa do Braniewa, z Krakowa do Zakopanego oraz do
Oświęcimia przez Skawinę i Zator.

Czytaj dalej...

Bank stypendialny rozbity

Stu najlepszych studentów pierwszego roku otrzymało stypendia miasta Kielce, ufundowane przez prezydenta Kielc. Forma wsparcia ma na celu zachęcanie młodzieży do studiowania na kieleckich uczelniach.  

Bogdan Wenta, prezydent Kielc podkreślał, że stypendium jest szansą do rozwoju dla młodych, zdolnych ludzi, którzy zdecydowali się na kontynuowanie nauki na  uczelniach w Kielcach. 

Paulina Rodak i Julia Pryt to stypendystki pierwszego roku studiów na Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Podkreślały, jak ważna jest dla nich taka pomoc finansowa oraz cieszyły się, że mogą dalej się kształcić.

Marcin Chłodnicki wiceprezydent Kielc, mówił o formie wsparcia dla młodzieży oraz o tym, kto z tej pomocy skorzysta w tym roku. 

 

Czytaj dalej...

Nowy rok zaskoczy Polaków. Pieczywo może być droższe i gorszej jakości

Dynamika podwyżek cen pieczywa lekko hamuje. W październiku w sklepach było drożej niż rok wcześniej średnio o blisko 12%, we wrześniu – o prawie 13%, a w sierpniu – o niecałe 21%. Jednak sytuacja wciąż jest mocno napięta, zwłaszcza że od 2024 roku kilka czynników może mocno wpłynąć na finalne ceny detaliczne. Zdaniem ekspertów, należy się tego poważnie obawiać. Podniesienie płacy minimalnej i urealnienie kosztów zakupu paliwa doprowadzi do fali wzrostów. Do tego może jeszcze dojść likwidacja zerowej stawki VAT na żywność oraz odmrożenie cen gazu dla piekarni i cukierni. Branża komentując sytuację ma kilka pomysłów, jak załagodzić sytuację. Jednoczenie przewiduje, że pieczywo raczej w sklepach nie stanieje, a będzie coraz droższe.

Czytaj dalej...

Wybrano przebieg dla obwodnicy Starachowic

Znamy wariant, który zostanie zarekomendowany we wniosku o decyzję środowiskową dla obwodnicy Starachowic. Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych GDDKiA, po dokonanej analizie, wskazała na wariant północny przebiegu drogi krajowej nr 42. Inwestycja będzie realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Czytaj dalej...

Konferencja snajperów

10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała międzynarodową konferencję dla instruktorów snajperów WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ. Konferencja miała miejsce w Starachowicach od 18 do 21 listopada 2023r. Uczestnikami byli przedstawiciele wszystkich brygad WOT

Czytaj dalej...

Będzie posiedzenie w sprawie wydania listu gończego za byłym zarządcą Pałacu Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim

W Sądzie Okręgowym w Kielcach odbędzie się posiedzenie w sprawie wydania listu gończego za byłym zarządcą Pałacu Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim - Andrzejem D.-C. We wrześniu Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał wyrok skazujący go na dwa lata i cztery miesiące więzienia za oszustwa i łamanie praw pracowniczych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •