reklama

reklama

/>

Region - Telewizja Świętokrzyska

Ogromne zainteresowanie budową obwodnicy Wąchocka

Siedmiu wykonawców jest zainteresowanych wybudowaniem obwodnicy Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42. W piątek GDDKiA oddział w Kielcach otworzyła oferty w przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj. Obwodnica Wąchocka jest pierwszą świętokrzyską inwestycją, która będzie realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Czytaj dalej...

Nielegalna linia produkcyjna

Starachowiccy policjanci zatrzymali 24-latka i zabezpieczyli ponad 300 kilogramów krajanki tytoniowej oraz blisko 100 kilogramów suszu tytoniowego. Mundurowi dotarli także do nielegalnej linii produkcyjnej. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku wstępnie oszacowano na kwotę przekraczającą 360 tysięcy złotych.

Czytaj dalej...

Wakacje w czasach pandemii – czy to na pewno bezpieczne?

Wakacje w czasach pandemii – czy to na pewno bezpieczne?

Koronawirus dał nam się wszystkim we znaki. Obostrzenia sanitarne, zamrożona gospodarka i wszechobecne poczucie zagrożenia sprawiło, że wiele osób zrezygnowało z wakacji i zagranicznych wyjazdów. Nie brakuje jednak grupy turystów, którzy postanowili nie dać się pandemii i wyruszyć na urlop poza granice Polski. Czy to bezpieczne? W jaki sposób można zabezpieczyć się przed konsekwencjami zakażenia wirusem? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym tekście.


Polisa turystyczna – obowiązkowa ochrona na wakacjach

Zagraniczne wakacje wiążą się z pewnego rodzaju ryzykiem. W obecnych czasach jest ono o wiele większe niż wcześniej. Koszty leczenia w innych krajach są dla Polaków bardzo wysokie i mogą skutecznie nadwyrężyć budżet. Właśnie z tego powodu powinieneś zainteresować się polisą turystyczną i zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe. Polisa zagwarantuje Ci pomoc w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia lub nieprzewidzianych wydarzeń takich jak np. wypadki. Więcej o ubezpieczeniach znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/


Jak polisa turystyczna ma się do koronawirusa?

To zależy. Nie wszyscy ubezpieczyciele zmodyfikowali swoje produkty i dostosowali je do nowych realiów. Właśnie dlatego tak ważne jest, by przed podpisaniem umowy sprawdzić OWU (Ogólne Warunki Umowy). Znajdziesz tam wszystkie informacje dotyczące ochrony, jaką gwarantuje Ci polisa oraz ewentualnych wyłączeń od odpowiedzialności. Jednym z nich bywa właśnie zakażenie koronawirusem. Dopilnuj tego, ponieważ w innym wypadku może spotkać Cię niemiła niespodzianka, gdy będziesz najbardziej potrzebować wsparcia finansowego. Pamiętaj, że koronawirus nie odpuszcza i w regionie odnotowano nowe przypadki zakażeń.


Co oprócz zapisu o wirusie powinna zawierać polisa turystyczna?

OC – jeśli spowodujesz wypadek, w którym zostaną poszkodowane inne osoby, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowania. Warunkiem jest jednak to, by wszyscy uczestnicy zdarzenia podpisali stosowne porozumienie.
Koszty leczenia – koronawirus to nie jedyna choroba, która może Ci się przydarzyć. Zadbaj o to, by ubezpieczyciel pokrywał jak najwięcej procedur medycznych. Dzięki temu, w sytuacji kryzysowej, nie będziesz musiał martwić się o rachunki za lekarzy. 
NNW – z tym pakietem otrzymasz stosowne zadośćuczynienie, gdy Twój stan zdrowia się pogorszy. Pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci wsparcie finansowe zostanie przekazane rodzinie.
Ochrona bagażu – jeśli zgubisz lub zostanie Ci skradziony bagaż, możesz liczyć na zwrot poniesionych kosztów. Pamiętaj jednak o zatrzymaniu paragonów, które stanowią dowód zakupów. Bez tego ubezpieczyciel nie będzie mieć obowiązku wypłacenia Ci odszkodowania.
Zwrot poniesionych kosztów przy rezygnacji z wyjazdu – czasami konieczna jest zmiana planów. W takim wypadku, gdy rezygnacja nie jest wynikiem Twojego celowego działania, firma ubezpieczeniowa zwróci Ci część poniesionych kosztów.


Gdzie kupić polisę?

Opcji jest kilka, ale najlepszym pomysłem w obecnej sytuacji jest skorzystanie z kalkulatorów ubezpieczeń. Dzięki tym narzędziom bardzo szybko uzyskasz dostęp do listy ofert ubezpieczeniowych skrojonych na Twoją miarę. Wystarczy tylko, że wpiszesz kilka danych, by po chwili móc wybierać z wielu proponowanych polis. Kalkulatory to również oszczędność pieniędzy, ponieważ ubezpieczyciele przygotowali rabaty dla klientów, którzy zdecydują się na zakup online.  Więcej informacji znajdziesz na stronie:
https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

  • Dział: Region
  • Dodał:
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •