reklama

reklama

/>

 

/>

Region - Telewizja Świętokrzyska

Senior wpadł z narkotykami

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał łącznie ponad 100 gramów substancji wstępnie zidentyfikowanej jako amfetamina. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości substancji zabronionych. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że zatrzymany ma 72-lata.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Śmiertelny wypadek w gospodarstwie rolnym. Zmarł 45–letni mężczyzna

Wczoraj krótko po godzinie 22.00 do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia w Czekarzewicach II w gminie Tarłów. Obecni na miejscu policjanci ustalili, że na stromym zboczu pola doszło do przewrócenia się ciągnika z podpiętym rozrzutnikiem, na którym znajdowały się 3 mauzery wypełnione wodą. W wyniku tego zdarzenia kierujący ciągnikiem 45 – letni mężczyzna poniósł śmierć.

Czytaj dalej...

W szpitalu w Czerwonej Górze raka prostaty będą operować robotem

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze systematycznie wprowadza nowoczesne technologie z zakresu medycyny. Baza sprzętowa lecznicy powiększyła się właśnie o system robotyczny CMR Versius. Dzięki urządzeniu lekarze będą operować raka prostaty z większą precyzją, co zminimalizuje ryzyko powikłań oraz skróci czas hospitalizacji i rekonwalescencji.

Czytaj dalej...

Od piątku rusza nabór wniosków do wyprawki szkolnej "Dobry start"

W piątek rozpocznie się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry start". To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Wniosek o świadczenie można złożyć na trzy sposoby – przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS.

Środki z programu "Dobry Start" będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje oraz wszelkie zawiadomienia będą przekazywane w formie elektronicznej.

Tegoroczny nabór wniosków o "Dobry start" ruszy w piątek 1 lipca i potrwa do 30 listopada. Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS.

Tak zwana wyprawka szkolna przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia.

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej każdego roku z "Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

(PAP)

Czytaj dalej...

Motocyklowa podróż po ziemi świętokrzyskiej – gdzie warto pojechać?

Województwo świętokrzyskie to jeden z najbardziej urokliwych i zróżnicowanych pod względem atrakcji rejonów Polski. Jest pełen niesamowitych zabytków i niezwykłych krajobrazów przyrodniczych. To także miejsce, które świetnie nadaje się do niezapomnianych podróży motocyklowych. Podpowiadamy, gdzie warto pojechać i jak przygotować się do takich wycieczek.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Przed meczem Polska-Belgia na PGE Narodowym poznaliśmy zwycięzców XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

14 czerwca na PGE Narodowym poznaliśmy najlepsze w Polsce piłkarskie drużyny chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 10 i 12 lat. Wielki Finał XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” odbył się w atmosferze prawdziwego piłkarskiego święta, a młodych piłkarzy i piłkarki zagrzewał do gry gorący doping kibiców.

Czytaj dalej...

Rusza ważna inwestycja dla północnej części województwa

W obecności m.in. marszałka Andrzeja Bętkowskiego oraz Andrzeja Prusia, przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Jerzy Wrona podpisał we wtorek, 14 czerwca umowę z przedstawicielami firmy Fabe Polska na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 744 na odcinku Tychów Stary – Starachowice wraz z budową obwodnicy miasta Starachowice. Trakt będzie omijał Starachowice po północno-zachodniej stronie. Wykonawca ma 18 miesięcy na zrealizowanie prac.

Czytaj dalej...

Santander Bank Polska zwycięzcą rankingu na Złoty Bank

Santander Bank Polska po raz drugi zdobył I miejsce w kategorii "Złoty Bank - najlepsza wielokanałowa jakość obsługi" w rankingu "Złoty Bankier 2022" , organizowanym przez Bankier.pl i "Pulsu Biznesu" przy wsparciu Minds&Roses i Obserwatorium.biz. To już 5. podium banku za najlepszą wielokanałową jakość obsługi.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Barometr Flotowy: popularność aut elektrycznych we flotach polskich firm będzie rosła

W ciągu najbliższych lat ponad połowa firm w Polsce będzie miała w swoich flotach samochody ze zelektryfikowanymi napędami – wynika z najnowszego raportu „Barometr Flotowy”, opublikowanego przez Arval Mobility Observatory. Zgodnie z tym opracowaniem obecnie to już nie pandemia, ale dostępność nowych samochodów, skutki wojny w Ukrainie i zawirowania makroekonomiczne najmocniej wpływają na decyzje menedżerów flot.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Kiedy czas na nowy materac? 3 wskazówki, że już czas

Materac to jeden z najważniejszych elementów naszego łóżka. Niekiedy jednak dochodzi do sytuacji, w których konieczna jest jego wymiana na nowy. Możemy to rozpoznać na kilka sposobów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym przedstawiamy 3 wskazówki, które informują nas o tym, że czas na zakup nowego materaca.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Garaż blaszany – budżetowy sposób na parking pod dachem

Rosnące ceny skłaniają nas do coraz bardziej przemyślanych decyzji zakupowych. Priorytety się zmieniają, coraz mocniej doceniamy to, co mamy i chcemy jak najlepiej chronić swój majątek. Jednym z droższych elementów naszego dobytku jest zwykle samochód, a właściwe dbanie o niego może znacznie wydłużyć czas, kiedy auto nam służy. Nie każdy jednak posiada garaż, a w sytuacji, kiedy ceny materiałów budowlanych z dnia na dzień szybują w górę, jego wybudowanie może być kosztowne. Na szczęście jest alternatywa – garaż blaszak.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Nie tylko hemoroidy - kim jest i czym zajmuje się proktolog?

Proktologia nie jest dziedziną, o której rozmawia się dostatecznie dużo, jako że dotyczy chorób uznawanych za wstydliwe. To między innymi dlatego osoby ze schorzeniami proktologicznymi, mimo uciążliwych objawów, zbyt często odwlekają wizytę u lekarza. Ryzykując pogłębieniem się choroby, liczą na to, że dolegliwości z czasem same ustąpią. Warto zatem wiedzieć, kim jest proktolog i kiedy należy się do niego udać.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
 •