reklama

reklama

/>

reklama

/>

Region - Telewizja Świętokrzyska

Rozpoczynamy przygodę z bieganiem - na co zwrócić uwagę?

Bieganie to jeden z najłatwiejszych sportów, które można zacząć uprawiać bez specjalnego sprzętu oraz przygotowania. Wystarczy ubrać buty i wyjść na miasto lub do parku, aby trenować. Jeśli jednak do wielu zadań zawsze podchodzimy z właściwym planem i przygotowaniem to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w tym przypadku? Podpowiadamy.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Nietrzeźwy 72-latek na kosiarce spowodował wypadek

Policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali 72-latka. Nietrzeźwy mężczyzna kierował niewielkim „traktorkiem” – kosiarką do trawy. Ostrowczanin wjechał na ścieżkę rowerową, gdzie spowodował kolizję. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Jestem na pTAK z Enchantimals! Czyli dzieciaki dokarmiają ptaki

Chcielibyście razem z dziećmi dokarmiać ptaki, ale nie wiecie, jak to robić dobrze? Jaki karmnik wybrać, gdzie go postawić, a może powiesić? No i co do niego wsypać? I czy w ogóle dokarmianie jest ptakom potrzebne? Na te i więcej pytań odpowiedzi można znaleźć na stronie akcji edukacyjnej Jestem na pTAK z Enchantimals, którą z okazji Światowego Dnia Zwierząt (4 października) przygotowała marka we współpracy ze Stowarzyszeniem Jestem na pTAK, zajmującym się ochroną ptaków w Polsce. Wspólnie uczą, jak dbać i bezpiecznie dokarmiać ptaki. Dzięki wsparciu Enchantimals każdy wypełniony na stronie akcji quiz edukacyjny to 1kg ziaren, które wkrótce zasilą ptasie stołówki.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Zaproszenie na spotkania z Jackiem Bartosiakiem, związane z premierą jego najnowszej książki pt. „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce"

Spotkanie w Warszawie

 

Wydawnictwo Zona Zero serdecznie zaprasza na stacjonarne spotkanie autorskie dra Jacka Bartosiaka poświęcone jego najnowszej książce "Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce".

 

Spotkanie odbędzie się 13 października 2021 r. (środa) o godz. 19:00 w Kinie Wisła na Placu Wilsona 2 w Warszawie. Wstęp wolny.

 

Spotkanie w Krakowie

 

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, dr Jacek Bartosiak będzie podpisywał swoją najnowszą książkę „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” na stoisku Wydawnictwa Zona Zero (Hala Wisła, numer stoiska – C3) w dniu 15 października (piątek) w godzinach 13:00 – 18:00.

 

Adres: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9, 31-586 Kraków.

 

Uwaga: Aby wejść na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie należy zakupić bilet na targi na stronie internetowej - https://targiksiazki.exposupport.pl/shop

 

Najnowsza książka autorstwa Jacka Bartosiaka - „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce”.

 

Oto opowieść o wojnie i pokoju - na Ziemi i w Kosmosie:

 • Nieujarzmiona natura człowieka.

 • Innowacyjne technologie i śmiałkowie kosmosu.

 • Nowa kosmiczna gospodarka i postępująca rewolucja informacyjna.

 • Wielkie strategie i wielkie mocarstwa.

 • Rywalizacja Eurazji i Oceanu Światowego.

 

Ludzkość sięgnęła po raz pierwszy granic kosmosu bynajmniej nie dla chwały, ale by po prostu wygrać wojnę. Pierwsza rakieta, która opuściła ziemską atmosferę, nie była ani amerykańska, ani sowiecka. Była nią niemiecka rakieta V-2.

 

Czasami sądzimy, iż kosmos ma niewiele wspólnego z naszym życiem codziennym. Nic bardziej mylnego. Poprzez umieszczone na orbitach Ziemi satelity ludzkość korzysta z gigantycznego strumienia codziennie przekazywanych informacji. Internet, bankowość, telefony komórkowe, stacje telewizyjne, prognoza pogody, transport i nawigacja są coraz bardziej powiązane z dostępem do przestrzeni kosmicznej.

 

Obecnie na światowej arenie kosmicznej liczą się właściwie dwa państwa - USA i Chiny. Książka „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” opisuje rywalizację mocarstw właśnie w domenie kosmicznej. Rywalizacja ta obejmuje wyścig kosmicznych zbrojeń poprzez opracowywanie zarówno coraz to nowszych typów broni, jak i monitorujących działania wojsk na ziemi i w kosmosie - systemów satelitarnych. Przechwytywanie sygnałów, emisje radarowe, wykrywanie startów, łączność przekaźnikowa, elektroniczne satelity lokalizujące centra łączności i wywiadu - systemy wczesnego ostrzegania - to jest domena kosmiczna. O tym, jak ważną sprawą jest rywalizacja w kosmosie, świadczy fakt iż, Donald Trump powołał w ramach amerykańskiego wojska – Siły Kosmiczne.

 

Trwa twarda walka o nowe wzgórze nad polem walki, czyli dominację na orbitach Ziemi, w kluczowych miejscach dla kosmicznych podróży, czy też na Księżycu. Zdobycie przewagi w kosmosie spowoduje przewrót w geopolityce i wpłynie na przewagę również na Ziemi. W czasach, gdy punktem ciężkości wojny są centra systemów dowodzenia i komunikacji, przestrzeń kosmiczna stała się miejscem kluczowym, umożliwiającym nowoczesną wojnę na Ziemi. Kogo tam nie ma, ten się nie liczy.

 

Im ważniejsza staje się infrastruktura w kosmosie, tym poważniejszy jest jej wpływ na sprawy Ziemi. W związku z tym infrastruktura kosmiczna staje się środkiem ciężkości każdego konfliktu na Ziemi z udziałem wielkiego mocarstwa, ponieważ zapewnia globalne wsparcie dla potrzebujących dostępu do infrastruktury kosmicznej, co umożliwi wykonywanie skutecznych i szybkich uderzeń oraz manewrów na Ziemi.

 

„Ludzkość wychodzi poza Ziemię. A za ludźmi - jak zawsze - podąża wojna" - George Friedman.

 

Książka „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” przybliża nam również nowy przemysł kosmiczny. Branżę gospodarki, w której coraz więcej prywatnych firm opracowuje zarówno sposoby na podróże kosmiczne, jak i metody wynoszenia w przestrzeń kosmiczną coraz to większych ładunków. Firmy takie jak SpaceX, Virgin Galactic czy Blue Origin z ich charyzmatycznymi szefami - Elonem Muskiem, Richardem Bransonem i Jeffem Bezosem przygotowują dalekosiężne plany podboju kosmosu. Już dziś tanie satelity (Starlink) przesyłają na Ziemię ogromne ilości danych. W prawdopodobnie nie aż tak odległej przyszłości to właśnie prywatne firmy sięgną po wszelkiego rodzaju cenne kopaliny i substancje dostępne na Księżycu, w pasie Asteroid, czy też na Marsie. Już dziś orbity Ziemi zamieniane są w rynek, gdzie zarabia się coraz większe pieniądze dzięki szybko postępującej rewolucji informacyjnej. Są tacy, którzy twierdzą, że informacja jest ropą naftową nowych czasów.

 

Ostatni rozdział książki „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce” opisuje hipotetyczną wojnę w 2076 roku. Z dużym prawdopodobieństwem działania wojenne będą wtedy prowadzone także w znaczącym stopniu w kosmosie i będą miały na celu - w pierwszej kolejności - zneutralizowanie systemów informacyjnych i obserwacyjnych przeciwnika.

 

KONTAKT:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Źródło informacji: Wydawnictwo Zona Zero

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Niebezpieczna jazda na krajowej „dziewiątce”

Nałożeniem 15 punktów karnych oraz wysokim mandatem zakończyła się wczoraj jazda 50-letniego motocyklisty, którego niebezpieczną jazdę na krajowej „dziewiątce” zarejestrowali sandomierscy policjanci z grupy Speed. Ponadto, kierujący popełnionymi wykroczeniami przekroczył dopuszczalną liczbę 24 punktów karnych i w związku z tym zmuszony będzie do ponownego egzaminu na prawo jazdy.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Wiceprezes PKO BP Jakub Papierski, laureatem nagrodą im. Lesława A. Pagi

Wiceprezes PKO Banku Polskiego Jakub Papierski, nadzorujący obszar bankowości inwestycyjnej, został laureatem nagrody im. Lesława A. Pagi - honorowego wyróżnienia przyznawanego raz w roku, którego ideą jest podkreślenie roli jaką odgrywają w polskiej gospodarce wizjonerzy biznesu - ludzie dynamiczni, niekonwencjonalni i skuteczni w swej pracy.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Dzień Polskiej Muzyki - 1 października 2021

1 października już po raz trzeci świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna promująca polską muzykę i zwiększająca świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...

Światowy Dzień Serca. Serce nie zaczeka

29 września obchodzimy Światowy Dzień Serca #WorldHeartDay zainicjonowany 21 lat temu przez World Heart Federation, którego członkiem jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Jak co roku Polskie Towarzystwo Kardiologiczne aktywnie włącza się w obchody Święta Serca przypominając Polakom jak ważna jest profilaktyka i zdrowy styl życia. Edukacja społeczeństwa szczególnie teraz, w czasie epidemii koronawirusa jest niezwykle potrzebna biorąc pod uwagę jakie zagrożenia niosą choroby serca i układu krążenia.

 • Dział: Region
 • Dodał:
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
 •