reklama

reklama

/>

Region - Telewizja Świętokrzyska

Kolejny senior padał ofiarą oszustów. Przekazał fałszywemu funkcjonariuszowi 150 tys. zł

Cały czas policjanci przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą tzw. „na policjanta” czy „na wnuczka”. Seniorzy niczego nie podejrzewając ufają nieznanym osobom i tracą oszczędności swojego życia. W poniedziałek 83- latek ze Staszowa stracił 150 000 zł.
„Fałszywy funkcjonariusz” podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki, prosi aby nie przerywać rozmowy telefonicznej i wybrać numer na Policję. Wtedy inny głos w słuchawce przekonuje ofiarę, że bierze udział w akcji rozpracowania oszusta.

Czytaj dalej...

Deratyzacja w Kielcach: ile kosztuje, jak długo trwa i co się na nią składa?

W każdym mieście i tak naprawdę w każdym budynku mogą się pojawić gryzonie. Dotyczy to również Kielc, w tym budynków mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Pojawienie się szczurów lub myszy oznacza konieczność przeprowadzenia profesjonalnej procedury ich likwidacji. Sprawdziliśmy, jak wygląda deratyzacja w stolicy województwa świętokrzyskiego, ile kosztuje oraz jak długo trwa. Poniżej przedstawiamy nasze odkrycia.

  • Dział: Region
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Bądźmy ostrożni. Jak odróżnić fałszywy banknot?

W okresie ostatnich kilku dniu na terenie powiatu ostrowieckiego zostało ujawnione trzy banknoty o nominale 500 złotych, noszące cechy falsyfikatu. Podczas sprawdzenia i porównania ich z oryginałem, łatwo odróżnić, który z nich jest fałszywy. Z tego względu policjanci zwracają się z prośbą o ostrożność i zachowanie szczególnej uwagi na banknoty, które otrzymujemy.

Czytaj dalej...

W naszym regionie powstanie siódmy Zakład Aktywności Zawodowej

Siódmy w regionie Zakład Aktywności Zawodowej powstanie w Chmielniku. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik podpisali umowę na dofinansowanie z budżetu województwa świętokrzyskiego i PFRON - u kosztów utworzenia i działalności Zakładu. Organizatorem placówki jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, ze strony którego umowę podpisali wiceprezes zarządu Dariusz Wątroba oraz członek zarządu Beata Gębska - Wójcik.

Czytaj dalej...

Opublikowano ogłoszenie o przetargu na drugi odcinek obwodnicy Morawicy

Najdłuższa w województwie świętokrzyskim, ponad półkilometrowa estakada zostanie wybudowana w ciągu drogi krajowej nr 73 na drugim odcinku obwodnicy Morawicy. Zgodnie z zapowiedzią z ub. tygodnia, ogłoszenie o przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj ukazało się dzisiaj w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i na platformie zakupowej.

Czytaj dalej...

Przełom w polskim recyklingu

Firmy Tetra Pak i Stora Enso poinformowały dziś o znaczącej inwestycji na polskim rynku. Zainwestują łącznie 29,1 miliona EUR w kompletne rozwiązanie, które potroi możliwości recyklingu kartonów po płynnej żywności w kraju z 25000 do 75000 ton.

  • Dział: Region
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Jak unikać konfliktów w związku?

Konflikt jest rzeczą nieuniknioną w każdej relacji miłosnej. Pozostając z kimś w bliskich stosunkach prędzej czy później odczujemy różnicę pragnień czy dążeń. Psychologowie podkreślają jednak, że tego rodzaju rozbieżności rzadko bywają same w sobie zagrożeniem dla związku. Istotniejsze od przyczyn kłótni okaże się bowiem to, jak sobie z nią poradzimy. A możemy to zrobić albo na sposób konstruktywny, albo skrajnie niszczący.

  • Dział: Region
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Podziel się swoim pomysłem na działania animacyjne łączące kulturę z edukacją patriotyczną i wygraj nagrody

W drugiej odsłonie akcji „Pomysłobranie” organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury poszukiwane są inspiracje do ciekawych i nieszablonowych działań edukacyjnych dotyczących patriotyzmu, którego nośnikiem jest sztuka. W akcji mogą wziąć udział edukatorzy, animatorzy, nauczyciele, liderzy grup, freelancerzy oraz osoby działające społecznie, zainteresowane rozwojem w dziedzinie edukacji patriotycznej, w tym szczególnie studenci uczelni artystycznych, harcerze i młodzież ze szkół ponadpodstawowych o profilu plastycznym.

  • Dział: Region
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Policja ostrzega - Uwaga na oszustów!

Policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za pracowników banków i Policji. Drogą telefoniczną oszuści przekonują, że są konsultantami banku i nakłaniają swoich „klientów” do zainstalowania specjalnej aplikacji. Dzięki tej metodzie sprawcy są w stanie przejąć dostęp do konta bankowego ofiary i środków na nim zgromadzonych. Niekiedy nawet zaciągają pożyczki. W ten sposób mieszkaniec gminy Bodzechów stracił 2000 złotych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •