reklama

reklama

/>

Sofy z funkcją spania - idealny element wyposażenia wnętrz w niewielkich salonach

Sofy z funkcją spania - idealny element wyposażenia wnętrz w niewielkich salonach Sofy z funkcją spania - idealny element wyposażenia wnętrz w niewielkich salonach

Urządzanie mieszkania to duże wyzwanie, zarówno pod względem kreatywnym, jak i logistycznym. Wymaga starannego przygotowania się, sporządzenia planu i posiadania określonej wizji, którą następnie krok po kroku można będzie realizować. Warto mieć na uwadze fakt, że salon jest w tego rodzaju nieruchomościach sercem domu, a co za tym idzie, w większości przypadków także pokojem, w którym mieszkańcy spędzają najwięcej czasu. Należy więc dołożyć wszelkich starań ku temu, by uczynić to pomieszczenie jak najbardziej funkcjonalnym i estetycznym zarazem. Oto kilka inspiracji.

Wykorzystać każdy metr kwadratowy

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości która nie posiada zbyt dużego metrażu, rozsądnie będzie wykorzystać każdy metr kwadratowy. Możesz również skorzystać z szeregu przydatnych rozwiązań, które pozwolą na optyczne powiększenie salonu. Zadbaj o to, by pojawiło się w nim spore lustro, a ściany i podłogi były utrzymane w jasnych barwach. Wybierać można spośród takich kolorów, jak:

• biały
• beżowy
• różowy
• szary

Takie pastelowe aranżacje można w razie potrzeby bardzo szybko ożywić przy pomocy kilku dodatków w nasyconych barwach. Zrezygnuj jednak ze zbyt dużej ich ilości, bowiem może ona wywołać przytłaczające wrażenie i przynieść zupełnie odwrotny rezultat niż ten, jakiego pożądasz.

Pełna funkcjonalność

Kolejnym niezbędnym elementem są meble o uniwersalnym charakterze. W salonie najważniejsza będzie sofa rozkładana. To wspaniała oszczędność miejsca i rewelacyjne rozwiązanie nawet wtedy, gdy dysponujesz osobną sypialnią. W ciągu kilku minut ten mebel zamienisz w wygodne łóżko, które będzie niezastąpione gdy odwiedzą Cię goście, lub gdy w drugim pokoju będzie prowadzony remont. W dzień na takiej sofie można spokojnie przesiadywać oglądając telewizję, czytając książki oraz prowadząc rozmowy z bliskimi. W nocy zaś zagwarantuje ona komfortowe warunki potrzebne do snu dobrej jakości. Warto podkreślić, że takie sofy bardzo często posiadają również specjalny pojemnik, w którym bez trudu zmieścisz komplet pościeli. W ten sposób zaoszczędzisz nieco miejsca w szafie, jest to więc kolejna z wielu zalet. Takie sofy są dostępne w wielu rozmiarach, kształtach i wersjach kolorystycznych. Ich ceny także się różnią, co sprawia, że niemal każdy klient znajdzie tu produkt dopasowany do swoich możliwości finansowych i gustu. Z przykładowymi propozycjami można zapoznać się na stronie producenta sklep.ramaro.pl. Znajdziesz tam meble wysokiej klasy, wykonane z najlepszych materiałów, które wspaniale zaprezentują się w każdym salonie.

Niewielki metraż, ogromne możliwości

Idąc tym tropem, warto zaopatrzyć się także w inne, równie funkcjonalne meble. Kolejnym przykładem mogą być składane stoły. Przy pomocy kilku ruchów ręki jesteś w stanie wyczarować stabilny blat, który posłuży do spożycia posiłku, czy rozłożenia materiałów do nauki. Gdy przestanie być potrzebny, szybko go złożysz, zyskując tym samym dodatkową przestrzeń. Ciekawą opcją będzie rezygnacja z szafek, na przykład na książki, i zastąpienie ich wiszącymi półkami. Dzięki temu salon będzie wyglądał na większy i mniej zapełniony meblami. Jeśli już sięgasz po szafki, wybieraj te wąskie, pełne szklanych elementów, które stworzą iluzję większej przestrzeni i odciążą wnętrze. Nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, by w miarę możliwości zagospodarować parapet wewnętrzny. Łatwo można zauważyć, że niewielki metraż salonu wcale nie wiąże się z dużymi ograniczeniami. Przy odrobinie kreatywności możemy naprawdę interesująco zagospodarować przestrzeń, którą dysponujemy. Wystarczy jedynie kierować się kilkoma podstawowymi zasadami.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •