reklama

reklama

/>

Miłośnicy surviwalu będą mogli legalnie zanocować w lesie

Miłośnicy surviwalu będą mogli legalnie zanocować w lesie Miłośnicy surviwalu będą mogli legalnie zanocować w lesie

1 maja wchodzi w życie program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie” umożliwiający legalne biwakowanie miłośnikom surviwalu i bushcraftu. We wszystkich nadleśnictwach w kraju wyznaczone zostały obszary, na których wolno będzie bez zgłaszania nocować. Program jest odpowiedzią na oczekiwania rosnącej dynamicznie grupy użytkowników lasu. Po rocznym pilotażu w kilkudziesięciu lokalizacjach na terenie kraju, leśnicy zebrali obszerny materiał ankietowy, który dał podstawę do realizacji programu we wszystkich nadleśnictwach.

Również na terenie radomskiej dyrekcji LP wszystkie nadleśnictwa przygotowują się do rozpoczęcia programu, wiele jednostek przeprowadziło konsultacje z lokalnymi przedstawicielami grup surviwalowych. W najbliższym czasie pojawią się kompleksowe informacje o wyznaczonych obszarach na stronach internetowych nadleśnictw.

W Nadleśnictwie Daleszyce obszarem programu będzie rozległy kompleks leśny obejmujący Pasmo Cisowskie. W ostatnich dniach na zaproszenie daleszyckich leśników, biwakowali w nim członkowie grupy Wieprzowy Motyl, którzy stanowią grupę doświadczonych bushcraftowców z całego kraju. Podzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami dotyczącymi zarówno samego obszaru, jak i programu. Podczas spotkania z leśnikami podkreślono, że etyczny bushcraft to przede wszystkim idea leave no trace czyli pozostawienia po sobie miejsca, gdzie odbył się nocleg w stanie jakim się go zastało.

Nocujący w daleszyckich lasach akcentowali również rolę edukacji wszystkich chcących aktywnie korzystać z lasu. Wzrost świadomości przyrodniczej i wrażliwości na przyrodę to również cel stowarzyszeń i grup skupionych wokół Polskiej Szkoły Surwiwalu.

Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu: https://surwiwal.edu.pl/
Program Zanocuj w lesie http://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie

 

źródło: Paweł Kosin, Nadleśnictwo Daleszyce

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •