reklama

reklama

/>

Oszuści wysyłają SMS-y z informacją o niezapłaconym mandacie!

Oszuści wysyłają SMS-y z informacją o niezapłaconym mandacie! Oszuści wysyłają SMS-y z informacją o niezapłaconym mandacie!

Ostrowieccy policjanci ostrzegają przed kolejną metodą oszustw „na mandat karny”. Cyberprzestępcy wpadli na nowy pomysł i wysyłają do abonentów różnych sieci SMS-y z informacją o niezapłaconym mandacie. Wskazana przez nich kwota z reguły jest niska. Jednak otwierając link przesłany w wiadomości możemy stracić pieniądze, które mamy na koncie, ponieważ jest to próba wyłudzenia danych do logowania w bankowości internetowej!

Do ostrowieckich policjantów w ostatnim czasie zaczęły docierać informacje o pojawieniu się nowego scenariusza cyberataku „na mandat karny”. W treści rozsyłanych SMS-ów oszuści informują abonentów rożnych sieci o niezapłaconym przez nich mandacie karnym. Ponadto wskazują również datę, kiedy sprawa zostanie skierowana do sądu. Aby uniknąć takiego postępowania proszą o szybkie uregulowanie zapłaty poprzez podany w wiadomości link. Z reguły podana przez oszustów „kwota mandatowa” jest niska. Dzięki temu przestępcy liczą na to, że osoby mające dylemat, czy rzeczywiście zapomniały uregulować jakiekolwiek należności w celu uniknięcia kary oraz pod wywartą presją czasu dokonają opłaty. Dalszy scenariusz polega na tym, że po kliknięciu w podany przez oszustów link zostajemy przekierowani na stronę łudząco podobną do strony naszego banku, na której z kolei jesteśmy poproszeni o podanie danych, takich jak: login, hasło oraz kod z SMS-a, potrzebnych do zalogowania się na rachunek bankowy. Logując się za pośrednictwem fałszywego serwisu przekazujemy w ten sposób przestępcom dane potrzebne do wyczyszczenia naszego konta.

Pamiętajmy, że dane dotyczące naszego konta bankowego, czy też karty bankomatowej są danymi wrażliwymi i nikomu nie powinniśmy ich udostępniać! Wiadomości SMS o zaległości w płatności za mandat karny są fałszywe.

 

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •