reklama

reklama

/>

Żołnierze przeszli kurs dla wyselekcjonowanych snajperów z brygad WOT

Żołnierze przeszli kurs dla wyselekcjonowanych snajperów z brygad WOT Żołnierze przeszli kurs dla wyselekcjonowanych snajperów z brygad WOT

Są uważani za elitę żołnierzy. Prowadzą działania rozpoznawcze, po mistrzowsku się maskują i kamuflują. Precyzyjnym ogniem potrafią wyeliminować ważne cele przeciwnika. W Starachowicach odbył kurs dla wyselekcjonowanych snajperów z brygad WOT.

Zasadniczym celem dwutygodniowego kursu było wyszkolenie snajperów Wojsk Obrony Terytorialnej na poziomie podstawowym. Był on prowadzony przez instruktorów Mobilnego Zespołu Szkoleniowego – byłych snajperów Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Żołnierze byli wyposażeni w powtarzalne karabiny wyborowe Sako M10. Głównym celem kursu było rozwijanie i doskonalenie umiejętności snajperskich żołnierzy, którzy w przyszłości staną się instruktorami do szkolenia snajperskiego. Organizatorem był dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uczestniczyło w nim dwunastu wyselekcjonowanych żołnierzy z brygad WOT.

Zakres wiedzy i umiejętności podczas kursu koncentrował się na wiedzy teoretycznej i praktycznej obejmującej taktykę snajpera na polu walki. Tematyka szkolenia obejmowała szkolenie umiejętności strzeleckich, taktycznych oraz specjalistycznych. Szkoleni uczestniczyli w wykładach na temat balistyki oraz działania w ramach par snajperskich. Jest to bardzo ważny element, ponieważ skuteczność snajpera zależy od precyzyjnej współpracy z obserwatorem. Doskonalono między innymi wiedzę z zakresu balistyki, teorii strzału, budowy, eksploatacji uzbrojenia i sprzętu snajperskiego. Szkoleni zdobyli wiedzę z= zasad maskowania, bytowania i przetrwania w różnych warunkach terenowych. Duży nacisk położono na praktyczne wykonywanie strzelań snajperskich na= dystansie do 1200 m.

Doskonalenie umiejętności instruktorów jest niezwykle ważne, gdyż muszą oni przekazać nabytą wiedzę żołnierzom Obrony Terytorialnej w brygadach. Wyszkoleni snajperzy prowadząc precyzyjny ogień są w stanie wyeliminować ważne cele przeciwnika. Mają do perfekcji opanowaną sztukę maskowania i kamuflażu. Nabyte podczas szkolenia umiejętności przydadzą się przede wszystkim do ujednolicenia szkoleń prowadzonych w brygadach oraz podwyższą kompetencje szkolących.

 

źródło: Zespół Prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •