reklama

reklama

/>

Umowa na wykonanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Starachowic podpisana

Umowa na wykonanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Starachowic podpisana Umowa na wykonanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Starachowic podpisana

Członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka wziął udział w wideokonferencji z udziałem wiceministra infrastruktury Rafała Webera dotyczącej podpisania umowy na wykonanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42. – To inwestycja niezwykle ważna dla naszego regionu. Wpłynie ona na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale też na rozwój całego województwa – mówił do uczestników wideokonferencji Tomasz Jamka.

Oferta firmy Mosty Katowice, opiewająca na kwotę ok. 6,6 mln zł, uznana została za najkorzystniejszą w przetargu na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Starachowic w ciągu DK42. Inwestycja będzie realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

W ramach prac przygotowawczych opracowane zostaną warianty przebiegu obwodnicy Starachowic. Wykonawca będzie miał za zadanie opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w ciągu 37 miesięcy od podpisania umowy oraz przygotowanie materiałów potrzebnych do przetargu na realizację inwestycji w systemie Projektuj i buduj.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Starachowic jest zwiększenie przepustowości i płynności ruchu tranzytowego w ciągu drogi krajowej nr 42, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i odciążenie układu komunikacyjnego miasta. Inwestycja poprawi komfort życia mieszkańców, przyczyni się do zmniejszenia emisji spalin i hałasu. Nastąpi poprawa dostępności ważnych ośrodków miejskich i obszarów istotnych dla rozwoju regionu w tym Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowa inwestycja ułatwi podróżowanie pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną, a Ostrowcem Świętokrzyskim. Obwodnica Starachowic będzie stanowiła nowy ciąg drogi krajowej nr 42 wraz z realizowaną obwodnicą Wąchocka, co poprawi skomunikowanie drogi ekspresowej S7 z drogą krajową nr 9.

– Jako samorząd, korzystając z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej Mosty dla Regionów, realizujemy aktualnie także zadanie budowy północnej obwodnicy Starachowic w ciągu drogi wojewódzkiej 744, która będzie się łączyła z obwodnicą Wąchocka. Dlatego jesteśmy wdzięczni za budowę obwodnicy Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42, bo ułatwi ona komunikację pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną, a Ostrowcem Świętokrzyskim i znacząco wpłynie na rozwój regionu – powiedział podczas wideokonferencji Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa.

W piątkowej wideokonferencji wzięli udział także m.in.: przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, wojewoda Zbigniew Koniusz, świętokrzyscy parlamentarzyści Agata Wojtyszek i Krzysztof Lipiec, dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Strzelczyk oraz samorządowcy z Wąchocka, Mirca i Starachowic.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •