reklama

/>

Rozpoczynamy przygodę z bieganiem - na co zwrócić uwagę?

Rozpoczynamy przygodę z bieganiem - na co zwrócić uwagę? Rozpoczynamy przygodę z bieganiem - na co zwrócić uwagę?

Bieganie to jeden z najłatwiejszych sportów, które można zacząć uprawiać bez specjalnego sprzętu oraz przygotowania. Wystarczy ubrać buty i wyjść na miasto lub do parku, aby trenować. Jeśli jednak do wielu zadań zawsze podchodzimy z właściwym planem i przygotowaniem to na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w tym przypadku? Podpowiadamy.

 

Strój sportowy

Warto na początek przebiec się w zwykłym ubraniu, a następnie zastanowić się jakie elementy ubioru zmienić na coś lepszego. Przede wszystkim warto zacząć od butów specjalnie zaprojektowanych dla biegaczy. Wyróżniają się wzmocnioną podeszwą o właściwym profilu, wodoodpornością, amortyzują nierówny teren oraz są niezwykle lekkie. Może i te markowe kosztują całkiem sporo, ale posiadając kod rabatowy 4F nie trzeba obawiać się wysokich cen.

 

Jeśli zaczynamy biegać w trakcie lata to niezbędny może okazać się zakup termicznej koszulki oraz spodenek. Stroje bawełniane, które użytkujemy na co dzień będą w takim przypadku fatalnym rozwiązaniem, bo nie pozwalają naszej skórze właściwie oddychać w trakcie intensywnego wysiłku. Obowiązkowym dodatkiem będzie czapeczka z daszkiem, która będzie dobrze przylegać do głowy, a więc najlepiej z elastycznej, dobrze oddychającej tkaniny.

 

W zimie lub jesienią oprócz cieplejszego stroju warto wyposażyć się w kurtkę, która ochroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Najlepiej jeśli będzie przeciwwiatrowa oraz przeciwdeszczowa, a przy tym mała i wygodna.

 

Kompletując strój dla biegacza można sprawdzić jakie przeceny ma do zaoferowania strona https://gazetka-24.pl/.

 

Gadżety dla biegaczy

Bieganie samo w sobie jest przyjemne, ale szczególnie na początku przygody można szybko stracić zapał i motywację jeśli nie zaobserwujemy żadnych postępów. Pomocne pod tym względem mogą być różnego rodzaju gadżety do monitorowania przebytych kilometrów i wykonanych kroków oraz zrealizowanych celów. Smartwatch to doskonały wybór pod każdym względem. Jest niewielki i wyposażony w funkcję GPS pozwoli rozplanować ciekawe trasy do biegania.

 

Nerka lub niewielki plecak to praktyczna propozycja zwłaszcza dla biegaczy. Pokonując długie dystanse należy zawsze mieć przy sobie butelkę z wodą. Warto ją przechowywać w niekrępującej ruchów saszetce do której można zmieścić także telefon komórkowy. Jeśli jednak ktoś preferuje plecak to warto zwrócić uwagę na to czy posiada on boczne kieszenie, dzięki którym można sięgnąć po bidon bez zatrzymywania się.

 

Poszukując pomysłowych gadżetów warto sprawdzić stronę https://gazetka-24.pl/kody-rabatowe na której można natrafić na liczne promocje.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •