reklama

reklama

 

/>

Jaka farba do włosów brąz pasuje do oliwkowej karnacji?

Jaka farba do włosów brąz pasuje do oliwkowej karnacji? Jaka farba do włosów brąz pasuje do oliwkowej karnacji?

Farby do włosów brąz, podobnie jak produkty koloryzujące w innych kolorach, występują w wielu możliwych wariantach odcieni i tonacji. Właśnie dlatego znalezienie farby do włosów, która będzie odpowiednia dla naszej karnacji, jest niemałym wyzwaniem. Należy się przyjrzeć nie tylko kolorowi farby, ale przede wszystkim jej odcieniowi i następnie porównać go do odcienia naszej skóry. W tym artykule odpowiemy na pytanie, jak to robić i jakie farby do włosów brąz będą najlepsze do oliwkowej cery.

 

Farby do włosów brąz – jak dobierać odcień farby do karnacji?

Wiele osób popełnia błąd w wyborze farby do włosów brąz lub blond, dobierając kolor na zasadzie skojarzeń – ciemniejsza skóra potrzebuje ciemniejszego koloru farby, natomiast jasna analogicznie jaśniejszego. Nie można powiedzieć, że nie ma to kompletnie sensu, gdyż zazwyczaj osobom o ciemnym kolorze skóry naturalnie towarzyszą ciemniejsze włosy i na odwrót. Jednakże jest to duże uproszczenie tematu i znacznie lepsze rezultaty można osiągnąć, wybierając kolor farby, sugerując się jej odcieniem.

 

Co to oznacza? Jeśli decydujemy się na użycie farby do włosów bez amoniaku o ciemnym kolorze, nasza skóra wcale nie musi być ciemna. W niektórych przypadkach połączenie jasnej karnacji i ciemnych włosów potrafi dać olśniewający efekt, jednak jest tutaj jeden warunek. Odcień farby do włosów brąz czy blond powinien korespondować z odcieniem naszej skóry.

 

Farby do włosów bez amoniaku lub z amoniakiem – odcień farby

Jeśli nasza skóra ma ciepły odcień, to odcień farby do włosów brąz powinien być podobny, czyli także utrzymany w ciepłej tonacji. Tym sposobem osoba, która postanowiła spróbować koloryzacji, będzie mogła uzyskać naturalnie wyglądający efekt, nie będąc ograniczona jedynie do jednego koloru farby do włosów bez amoniaku lub takich, które zawierają ten składnik.

 

Farba do włosów brąz a oliwkowa cera – jaki odcień będzie najlepszy?

Oliwkowa cera to nieco ciemniejszy odcień skóry, który idealnie współgra z brązem. W jaki sposób najłatwiej rozpoznać u nas ten odcień cery? Wystarczy się przyjrzeć kolorowi naszych żył. W tym celu najlepiej będzie spojrzeć na nadgarstek lub wierzch dłoni, gdzie żyły i ich kolor będą bardziej widoczne.

Osoby z oliwkową cerą cechują się delikatnie zielonym odcieniem naczyń krwionośnych. Jeśli w Twoim wypadku wpadają one w taki kolor, możesz uznać się za posiadacza oliwkowej cery. Jeśli ich kolor bardziej przypomina niebieski lub fioletowy, Twój typ cery będzie inny.

 

Z uwagi na to, że oliwkowa cera z zasady jest ciepła, to podobnie musimy wybrać odcień naszej farby do włosów brąz. Najlepiej sprawdzi się tutaj ciemniejszy, ciepły odcień brązu, jak chociażby ciemna czekolada. Posiadacze oliwkowej cery mogą także wybrać nieco jaśniejszy odcień, taki jak jasny brąz mokka. Niezależnie od tego, czy wolimy jaśniejsze czy ciemniejsze pasma, zawsze pamiętajmy, by farba przede wszystkim była w ciepłym odcieniu. Pomoże nam to uniknąć sytuacji, kiedy kolor włosów nie będzie współgrał z kolorem karnacji, co zawsze daje nienaturalny efekt.

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: [email protected]

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: [email protected]

telewizja wszędzie dostępna
  •  

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych