reklama

reklama

/>

reklama

/>

Najczęstsze błędy kierowców. Jak się ich wystrzegać?

Najczęstsze błędy kierowców. Jak się ich wystrzegać? Najczęstsze błędy kierowców. Jak się ich wystrzegać?

Nawet najlepsze przygotowanie do jazdy nie sprawi, że unikniemy nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. Wiele zależy od nas samych, ale również od innych uczestników ruchu.

Jakie błędy, które mogą przyczynić się do wypadku czy kolizji najczęściej popełniamy?

  • Zbyt duża prędkość niedostosowana do warunków na drodze (stan drogi i warunki atmosferyczne).

  • Wymuszanie pierwszeństwa przejazdu wobec innych pojazdów czy pieszych.

  • Jazda zbyt blisko zderzaka innego pojazdu.

  • Późna sygnalizacja zmiany pasa (lub brak użycia kierunkowskazu).

  • Długa jazda lewym pasem, przeznaczonym do wyprzedzania.

  • Nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego (lekceważenie znaków drogowych).

  • Rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy.

To niestety częste zachowania, które zwiększają zagrożenie podczas ruchu drogowego. Oprócz wystrzegania się tych złych nawyków, warto stosować również zasadę ograniczonego zaufania względem innych kierowców. Wiele błędów wynika z naszego rozkojarzenia czy zmęczenia. W ten sposób zwiększamy prawdopodobieństwo pojawienia się zagrożenia na drodze. Jak możemy się przygotować do jazdy?

Zanim wejdziesz do samochodu

Zanim wejdziemy do samochodu powinniśmy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do jazdy, uwzględnieniu własnego stanu psychicznego i fizycznego oraz sprawdzeniu ważnych informacji o trasie, którą mamy do pokonania.

Złe samopoczucie, zmęczenie, niewyspanie może wydatnie zmniejszyć bezpieczeństwo na drodze, nasze oraz innych uczestników ruchu. Dlatego przed wyruszeniem w trasę pamiętaj o odpoczynku, przynajmniej krótkiej regeneracji, aby podczas jazdy być w pełni skupionym na sytuacji na drodze. Jeżeli bierzesz w ostatnim czasie leki, sprawdź czy na ulotce jest informacja o możliwym wpływie na percepcję i kierowanie pojazdem.

Przed dłuższą podróżą konieczne jest też sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Na liście czynności, które należy wykonać powinno być m.in. sprawdzenie: poziomu oleju, płynu hamulcowego, ciśnienia w oponach, działania hamulców i świateł.

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu lub innego pojazdu jest w zasadzie punktem wyjścia jeśli chodzi o bezpieczeństwo każdego kierowcy. Ubezpieczenie OC musi wykupić każdy posiadacz pojazdu, gdyż stanowi ono zabezpieczenie finansowe skutków ewentualnej kolizji czy wypadku. W tym przypadku chodzi o szkody u innych uczestników ruchu drogowego. Zakres OC jest z góry określony, dlatego warto wziąć pod uwagę opcje ubezpieczeń dodatkowych do OC, które oferuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Na podstawie takiej rozbudowanej oferty, sprawdzając zakres ochrony i wysokość składki możesz trafić na najlepszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego, skrojoną do Twoich potrzeb.

Autocasco przyda się w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji związanych z Twoim pojazdem. Przykład? Uszkodzenie własnego samochodu podczas stłuczki, szkoda parkingowa (gdy np. uderzysz w słupek lub latarnie podczas parkowania) czy skutek działań ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. O co możesz uzupełnić OC i AC? Dowiedz się więcej ze strony: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/samochod/

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •