reklama

reklama

reklama

/>

reklama

reklama

reklama

/>

reklama

reklama

reklama

/>

CBA publikuje wideo, na którym prezydent Ostrowca przyjmuje pieniądze

CBA publikuje wideo, na którym prezydent Ostrowca przyjmuje pieniądze CBA publikuje wideo, na którym prezydent Ostrowca przyjmuje pieniądze

Wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława G. nie został uwzględniony, bo zdaniem Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach materiał dowodowy przeciwko Jarosławowi G. jest kompletny. Prokuratura Krajowa zapowiada złożenie zażalenia.

Poniżej komunikat prasowy Zespołu Prasowego CBA:

Funkcjonariusze CBA zatrzymali Jarosława G. we wtorek, 14 marca br., w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, gdy ten opuszczał jedną z miejskich spółek. Agenci CBA wspierani przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie woj. świętokrzyskiego i zabezpieczyli dokumenty i nośniki danych elektronicznych, które mogą mieć znaczenie dowodowe.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w związku z podejrzeniem popełnienia przez Jarosława G. przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w łącznej kwocie co najmniej 40 tys. złotych, między innymi w zamian za zatrudnienie określonych osób. W sprawie zabezpieczono m.in. materiał filmowy, który został poddany szczegółowej analizie przez śledczych.

Wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej spekulacji dotyczących motywów działania w tej sprawie prokuratury i funkcjonariuszy CBA, prokurator prowadzący śledztwo wyraził zgodę na publikację zabezpieczonego materiału filmowego. 

 

Zgodnie z art. 229 § 6 Kodeksu karnego osoby, które dały się uwikłać w proceder korupcyjny i wręczyły korzyść majątkową lub osobistą osobie pełniącej funkcję publiczną nie podlegają karze, jeżeli korzyść została przyjęta przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a wręczający zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział.

W celu skorzystania z klauzuli niekaralności osoby, które udzieliły albo obiecały udzielić Jarosławowi G. korzyści, powinny zgłosić się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego lub Śląskiego pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Zespół Prasowy CBA

Sport

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •